Egg White 3048118 1920

Vejce lze připravit na nespočet variací, některé kombinace jsou pro trávení ale pohroma

Vejce patří mezi velmi oblíbené potraviny, které si můžete připravit na několik způsobů. Jsou plné bílkovin, antioxidantů, ale také vitaminů a minerálů. Symbolizují život a zdraví, ale neměla by se kombinovat s určitými potravinami. Které to jsou? Například brambory. O samotných vejcích toho víme už velmi hodně, proto si pojďme přiblížit, za jakých podmínek si je můžete dát bez výčitek a zdravotních komplikací.

Vejce milujeme na všechny způsoby

Vejce si můžete připravit míchaná, naměkko, natvrdo nebo na hniličko. Lidé je milují jen tak, na chlebu nebo v salátu. Jsou součástí mnoha hlavních jídel, také jsou ozdobou Velikonoc. Na naše tělo mají pozitivní vliv, samozřejmě ale záleží na tom, kolik jich sníme. Jejich počet by měl být omezený, aby vám v žaludku neudělala neplechu. Také by se vejce neměla kombinovat s potravinami, které by dohromady zavinily například bolesti břicha.

Vejce jsou plná bílkovin, a právě proto byste je neměli jíst například s další porcí masa nebo luštěnin. Mnoho bílkovin totiž nedokáže naše tělo strávit a projevit se může nejen bolestmi břicha, ale také dalšími potížemi, jako je ztráta energie nebo špatná nálada. Vejce obsahují také jód, který je nezbytný pro správné fungování štítné žlázy, selen zase podporuje imunitní systém.

Zdroj obrázku: Freepik

S jakými potravinami nemíchat vajíčka?

Vejce neobsahují vitamin C, proto se hodí je kombinovat například s bylinkami, jako je pažitka nebo kopr. Co byste ale s vejci neměli míchat, jsou brambory. Produktů, které se k vejcím vůbec nehodí, je spousta. Je to dané tím, že obsahují velké množství bílkovin nebo jiných látek, které společně s vejcem nemusí žaludku a střevům udělat dobře a můžete se pak celý den trápit.

Kromě brambor by se neměla míchat ani s rýží. Prodloužíte si trávení a vejce ztratí některé cenné vlastnosti. Také maso, uzeniny nebo sýry nejsou vhodné do kombinace s vejci. Je to právě kvůli bílkovinám, kterých přijmete velké množství, a můžete si uškodit. Nejsou vhodné ani ryby nebo další potraviny, které jsou bohaté na bílkoviny.

Zdroj: https://kalingatv.com/miscellany/foods-you-should-avoid-eating-with-eggs/