Woman Doing Her Workout Home Fitness Mat

Hýždě a stehna lze efektivně posílit v pohodlí domova

Trendem současné doby je aktivní člověk s kladným vztahem ke sportu. To se pozná podle tvarovaných svalů. Dosáhnout jich ale vyžaduje určité sebezapření. I když jste po práci v kanceláři unavení, stojí za to si jít zacvičit, protože váš organismus pohyb potřebuje. Nedostatek pohybu vede ke vzniku civilizačních chorob. Na trénink hýždí a stehen existují speciální cviky, které nejsou moc náročné. Které to jsou?

Nemusíte chodit do fitka, zacvičte si doma

Získat hezky tvarovaný zadeček a pevná stehna můžete i cvičením v domácím prostředí. Nemusíte proto chodit do posilovny, není-li vám toto prostředí právě příjemné nebo když chcete ušetřit finance. Návštěva fitness centra není levnou záležitostí. Docílit pevných svalů lze i v obývacím pokoji.

Cvičte na gymnastické podložce

Připravte si gymnastickou podložku. Do té určitě investujte peníze, protože s její pomocí se cvičí mnohem lépe. Pak si na sebe oblečte pohodlné oblečení a můžete se pustit do jednotlivých cviků. Sami uvidíte, že jsou opravdu snadné.

Zdroj obrázku: Freepik

Kroužení zadečkem

Postavte se na gymnastickou podložku, nohy by měly být mírně od sebe. Pak dejte ruce v bok a v kyčlích se začněte otáčet kolem své osy. Horní částí těla byste přitom měli jít do poměrně hlubokého předklonu a záklonu, aby cvik měl kýžený efekt. Při cvičení měňte strany otáčení zadečkem.

Stoj na špičkách

I tento cvik budete provádět na gymnastické podložce. Postavte se rovně, chodidla k sobě. Stoupněte si na paty a ruce dejte před sebe. Potom se na chodidlech zhoupněte a stoupněte si pro změnu na špičky. Ruce směřují za záda. Cvik opakujte aspoň 20krát.

Zanožování nohou

Postavíte se na gymnastickou podložku a levou nohu zanožíte dozadu až do pokleku, kdy se koleno téměř dotkne podložky. Ruce přitom sepněte před sebou. Pak vyměňte nohy a zanožte pravou nohu do pokleku. Cvičení je třeba opakovat 20krát pro každou nohu.

Zdroj: https://www.today.com/series/one-small-thing/5-easy-exercises-sculpt-your-butt-summer-t92876