Woman With Problematic Skin Acne Scars Problem Skincare Concept

I zralá pleť může zářit svěžestí a působit mladistvě. Jednoduchá domácí péče přináší skvělé účinky

S věkem naše pokožka ztrácí na pružnosti, jsou také viditelnější vrásky a je potřeba se o pokožku více starat, pokud i nadále chcete působit mladistvým dojmem. Váčky pod očima sice snadno zakryjete, lepší ale bude jim předcházet. Spěte dostatečně, dávejte si jen zdravé potraviny a nezapomínejte ani na sport.

Jaké prostředky v boji proti vráskám jsou účinné?

Můžete si pravidelně masírovat obličej prsty a používat různé krémy, které mu dodají hydrataci. Kromě toho ale můžete využít také speciální prostředky, například nefritový váleček nebo silikon na obličej. Velmi oblíbené jsou oleje, které jsou dostatečné mastné a pleť hydratují, také vaši pokožku skvěle zpevní. Používejte váleček právě po použití oleje. Účinné složky se pak budou lépe vstřebávat.

Větším koncem válečku můžete masírovat obličej a krk, menším koncem například pokožku pod očima, kde je kůže tenčí a citlivější. Použít ho můžete i na nos nebo kolem úst. Vrásky vyplníte nejen speciálními krémy, ale použít můžete i domácí prostředky. Nemusíte už utrácet velké peníze za přípravky, které nemusí fungovat.

Zdroj obrázku: Freepik

K výrobě domácího krému budete potřebovat suroviny, které najdete doma

Jestli si chcete doma vyrobit kvalitní sérum nebo krém proti vráskám a na vyhlazení pokožky, určitě můžete. Nebude vás to stát skoro nic. Vyrobte si ho z oleje, ovesných vloček a tvarohu. Tyto tři ingredience jsou plné vitaminů a dalších látek, které jsou pro pokožku prospěšné. Vyživí ji a dodají spoustu minerálů, které jsou potřeba k tomu, aby vypadala zdravěji.

Smíchejte lžičku tvarohu se lžičkou ovesných vloček a lžící olivového oleje. Důkladně zamíchejte a masírujte si směsí krk a obličej. Přikryjte kouskem gázy a nechte 10–15 minut působit. Opláchněte teplou vodou. Podobných receptů na domácí pleťové masky nebo krémy najdete na internetu spoustu. Stačí si jen vybrat, bude záležet především na typu vaší pleti.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/dull-skin