Nail Art Hands

Pokožka, vlasy i nehty vyžadují v zimě zvláštní pozornost. Svou krásu svěřte jediné bylince

Podzimní a hlavně zimní měsíce jsou náročné nejen pro naši pokožku, ale dostávají zabrat také vlasy a nehty. Vlasy se mohou snadno vysušit, o nehty se musíme starat také o něco více než v létě. Potřebují více hydratace, protože mráz pokožku, vlasy i nehty velmi vysušuje.

Využijte sílu přírody a udělejte si nálev z kopřivy

Kopřiva je skvělou rostlinou, kterou najdete na každé louce, a dokáže přitom v péči o pleť zázraky. Obsahuje vitaminy C, K a také B2 a minerální látky, například vápník, hořčík nebo železo. Sbírejte hlavně mladé listy, které posilují nejen vlasy, ale také vlasovou pokožku, nehty a kůži. Jak si takový nálev vyrobit?

Nálev k pití nebo potírání si snadno vyrobíte. Pokud se rozhodnete ho vypít, posílíte tím vlasy i nehty. Můžete si také dát listy mladé kopřivy jen tak samotné, upravit ji můžete jako špenát, hodí se například do salátů. Pro nálev přelijte tucet čerstvých listů sklenicí vroucí vody, zakryjte a pijte, až bude nálev vychladlý. Můžete ho také snadno vetřít do pokožky hlavy, která se bude méně mastit. Musíte ho ale používat pravidelně.

Zdroj obrázku: Freepik

Kopřivy můžete zkombinovat také s octem

Jestli chcete mít zdravou pokožku, můžete také kopřivy smíchat s octem. Nálev si můžete vyrobit jak z čerstvých, tak sušených listů, nechte ho pak vychladnout. Poté přidejte stejné množství jablečného octa. Spousta lidí netuší, jaké může mít ocet pozitivní účinky na lidskou pokožku nebo vlasy. Směs pak nalijte na vlasy a nechte uschnout.

Dávejte si ale pozor – pokud si vlasy barvíte, můžete chytit jiný odstín, pokud budete kopřivu používat na vlasy. Především blondýnky nebo ženy, které jsou čerstvě obarvené, by měly být na pozoru. Díky přírodním metodám budete mít vlasy pevné, krásné a budou vypadat dlouhodobě mnohem lépe. Stejně jako vaše pokožka, která může být oslabená a dehydratovaná.

Zdroj: https://www.envolvehealth.com/news/five-natural-ways-to-improve-hair--skin--and-nail-health.html