Close Up Portrait Young Beautiful Woman Spring Attractive Young Girl With Flowers Spring Make Up Model

Změnit stavé návyky je tou nejlepší cestou, jak úspěšně obrátit svůj život k lepšímu

Návyky mohou změnit nejen naše výsledky, ale také změnit k horšímu nebo lepšímu náš život. Platí to hlavně pro naše zdraví a životní styl. Upozorňují na to fitness bloggerky po celém světě. Jestli si chcete překopat život a zkusit nové návyky, je nutné si stanovit jasné cíle, které budete moci splnit.

Návyky patří mezi důležité součásti každodenního života

Návyky patří do našeho života, ať chceme, nebo ne. Mohou ale zásadně ovlivnit naše úspěchy nebo neúspěchy. Tělo si navykne na náš životní styl, aniž bychom si to uvědomovali. Jíme čokoládu a sladkosti, když jsme ve stresu nebo je nám smutno, vezmeme si bundu nebo si zatopíme, pokud je nám zima. Jsou to zvyky, které už ani nevnímáme jako zvyky a bereme je automaticky.

Návyky ale můžete ovlivnit. Můžete si sami vytvořit svoje zvyky, které udržíte na takové úrovni, abyste dosáhli v životě skvělých výsledků. Správné návyky šetří čas i energii pro náš mozek. Můžete se tak soustředit na jiné činnosti, které nemáte „zajeté“. Podle vědců návyky vznikají z důvodu, že mozek potřebuje neustále pracovat. Pokud mu dáte volnou ruku, mozek se bude snažit proměnit činnost ve zvyk, protože to znamená, že si odpočine. Je ale obtížné změnit návyky, které jste si během let vyvinuli.

Zdroj obrázku: Freepik

Návyky můžete ignorovat, nebo je měnit

Pokud se zrodí zvyk, mozek se přestane plně zapojovat do jeho provádění. Přestává pracovat na plné obrátky a věnuje se tak jiným úkolům. Je dobré nebojovat s určitými zvyky, pokud nemáte v plánu je změnit. Než ale začnete své návyky měnit, je dobré zvážit, jestli chcete přijmout nové zvyky, které by vám měly usnadnit život.

Zkuste nahrazovat zlozvyky zvyky lepšími, které budou mít dopad na váš celkový život. Vyměňte jedno nezdravé jídlo za zdravější variantu nebo si dejte místo půl hodiny na gauči pravidelnou chůzi. Postupně zaveďte nové a nové zvyky, kterými nahraďte zlozvyky, které vás rozčilují, ale nemáte sílu na to je změnit.

Zdroj: https://www.niddk.nih.gov/health-information/diet-nutrition/changing-habits-better-health