Cup Coffee Latte Coffee Beans Old Wooden Background

Instatní, nebo mletá: každý si najde svou oblíbenou kávu, někomu může ale uškodit

Instantní káva může být stejně kvalitní jako ta sypaná. Záleží ale na tom, jakou kvalitu si vyberete a kolik chcete do kávy investovat. Rozhodně se vyplatí koupit si dražší varianty, protože jsou velmi chutné a navíc nádherně voní. Jestli nevíte, jakou kávu zvolit, poradíme vám. Mletá káva je možná zdravější, ale rozhodnout se musíte sami.

Káva je zdravá, ale nesmíte to přehánět s množstvím

Pro lidské zdraví není káva vůbec špatná, ale nesmíte to přehánět s množstvím. Jeden dva hrnky denně neškodí, ale pokud jste na kávě závislí, můžete si přivodit spíš zdravotní komplikace, než aby vám káva pomohla. Navíc je rozdíl, jestli si dáte sypanou, nebo instantní. Káva obsahuje kofein a také antioxidanty, které podpoří náš metabolismus.

Během výroby samotné kávy dochází k mnoha úpravám, a to hlavně chemickým. Pokud chcete mít jistotu, že máte kvalitní zrna a kávu z nich, je potřeba kávu pečlivě vybírat. Množství kofeinu také rozhoduje o kvalitě kávy. V instantní ho tolik nenajdete a patří tak mezi druhy, které jsou levnější a nepovzbudí vás tolik. Pokud si dopřejete tureckou kávu, najdete v ní také látky, které zvyšují hladinu cholesterolu.

Zdroj obrázku: Freepik

Káva rozhodně není pro každého

Pití kávy je nejen společenskou záležitostí, ale také prožitkem. Většinou ji máme spojenou s nějakým dobrým dezertem nebo si vzpomeneme na blízkého přítele, se kterým na oblíbený šálek kávy chodíme. Dnes existuje spousta druhů a variant kávy, takže si vybere skutečně každý. Od malého lunga až po obrovské latte machiatto. Někteří lidé by se ale kofeinu měli vyhnout.

Jsou to hlavně ti, kteří mají problémy se srdcem nebo mají vysokou citlivost právě na kofein. Nevhodný je také pro ty, kteří mají arteriální hypertenzi. Pokud si nejste jistí citlivostí na kofein, můžete si nechat udělat test nebo zkuste malé množství kávy. Je pravdou, že spousta lidí v mládí kávu nepije, ale na chuť jí přijdou až o něco později.

Zdroj: https://www.homegrounds.co/instant-coffee-vs-ground-coffee/