Kitchen 4686601 1920

Jak se neztratit v nabídce kuchyňských obkladů

Dávno pryč jsou doby, kdy jsme si při zařizování kuchyně mohli vybírat pouze z pár dekorů dlaždiček. Současná nabídka zahrnuje nekonečné množství vzorů a materiálů, díky kterým dotáhnete vaši kuchyň k dokonalosti. Jak se ale v nabídce zorientovat a vybrat obklad, který sedne vám i vaší kuchyni?

Hlavní faktory pro výběr obložení kuchyně

Každá z nás chce mít krásný a příjemný domov, jehož údržba nám nezabere příliš mnoho práce a nebude nás stát moc peněz. Z toho vychází i tři hlavní body, na které se při výběru obkladu za pracovní deskou zaměřujeme.

  •  snadný úklid
  •  vzhled
  •  cena

Ideální řešení znamená spojení všech výše uvedených bodů dohromady. Krásný a drahý obklad bude k ničemu, pokud jeho čištěním strávíte hodiny. Naopak snaha ušetřit za každou cenu se také nemusí vyplatit. Co si tedy vybrat?

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Velkoplošné obklady a stěrky

Obklady vyrobené z velkých desek, z nichž některé mohou být i 3 až 4 metry dlouhé, jsou jedním z nejlepších řešení pro moderní kuchyně. Jak už správně tušíte, takový obklad skýtá jednu obrovskou výhodu – minimální množství spár, které jsou pro úklid největší noční můrou. Jaký z materiálů zvolíte záleží čistě na vašem vkusu a finančních možnostech. Na výběr jsou desky z laminátů, skla, umělých a přírodních kamenů a nerezu. Nejodolnějším materiálem bývají tvrzená skla a některé typy umělých kamenů, náročnější na údržbu jsou přírodní kameny (například mramor) a snadno poškrábatelný nerez.

Je vaše domácnost zařízená v minimalistickém stylu a rozpočet umožňuje nákladnější řešení? Poohlédněte se po praktických stěrkách. Řešení dříve používané v průmyslových objektech se pomalu dostává i do domácností, kde zaručuje snadnou údržbu a dokonalý moderní vzhled.

Dlažba jako nestárnoucí klasika

Dáváte přednost tradičním a léty prověřeným řešením před moderními novinkami? Klasická keramika je stále v kurzu a řadí se mezi nejoblíbenější řešení. Je tvrdá, odolná a na výběr je z množství dekorů, barev a formátů. Zaměříte-li se na ty větší, minimalizujete množství spár a ulehčíte si úklid stejně jako při použití deskových obkladů. Nejméně vhodnou volbou do kuchyně je drobná mozaika.