Blood Vessel Remains Found In Volcanic Rock

Jak vyčistit minerály?

Po zakoupení kamenů je velmi důležité je před použitím vyčistit. Při své cestě až k Vám do sebe shromažďuje spoustu negativní energie z okolí a ostatních lidí. Pouze citrín, kyanit a azeztulit mají samočistící schopnosti, a křemen nebo karneol dokážou dokonce čistit i kameny jiné. Samy však potřebují také vyčištění.

By: Liangtai Lin

Při samotném čištění držte kámen pod tekoucí vodou nebo je ponořte do slané vody. V duchu se přitom na kámen napojte a myslete na to, jak z něj smýváte nahromaděnou negativní energii a jak je nyní připravený Vám prokázat svou službu a předat Vám své léčivé schopnosti. Poté můžete kameny položit na sluneční nebo měsíční světlo, kde se nabije novou energií.

Nejmocnější kameny

Každý kámen má své jedinečné účinky a čarovnou moc. Pojďme si však představit ty s téměř všestranným nebo mimořádným využitím.

Ametyst

Je jedním z nejběžnějších a nejsnáze dostupných krystalů. Je mimořádně mocný, s obrovskou ochrannou silou a vysoce spirituálními vibracemi. Uklidňuje i povzbuzuje mysl, zmírňuje obavy a stres, zlepšuje soustředění, podporuje správné rozhodování a racionální uvažování. Pomáhá proti nespavosti, chrání před nočními můrami, zlepšuje paměť i motivaci, odstraňuje vztek, zlobu, obavy a strach a potlačuje lítost a smutek.

Posiluje imunitní systém, čistí krev a ulevuje od fyzické i duševní bolesti. Zmírňuje bolesti hlavy, uvolňuje napětí, odstraňuje stres, léčí nespavost a zajišťuje klidný a hluboký spánek. Zmenšuje otoky a podlitiny, léčí rány, pomáhá při kožních problémech. Působí blahodárně na střeva a zažívací trakt, reguluje stav střevní flóry, odstraňuje parazity.

Hematit

Je zvláště účinný jako ochranný kámen. Odstraňuje vše nepříznivé a brání negativní energii vstoupit do aury, čímž v těle navozuje pocit klidu, míru a harmonie. Pomáhá plachým ženám, zvyšuje sebevědomí, dodává větší vůli k životu, rozvíjí spolehlivost a důvěryhodnost.

Pomáhá překonávat nutkání, návyky a závislosti, pomáhá v boji s přejídáním, kouřením a dalšími typy nestřídmosti. Pomáhá k lepšímu soustředění, zlepšuje paměť, pomáhá třídit myšlenky a problémy všeho druhu. Posiluje a reguluje tvorbu krve, dokáže odstranit horečku. Léčí oběhové problémy a nemoci krve, například chudokrevnost. Podporuje činnost ledvin, podporuje ukládání železa a tvorbu krvinek.

Růženín

Je to kámen nepodmíněné lásky a nekonečného míru. Je to jeden z nejdůležitějších minerálů pro srdce a srdeční čakru. Čistí a otevírá srdce, vnáší do něj hojení a lásku, má uklidňující a tišící účinek. Pokud k sobě toužíte přivolat lásku, stačí růženín položit vedle postele a bude k Vám lásku a nové vztahy přitahovat tak účinně, že budete potřebovat ametyst, aby se jeho účinek poněkud zmírnil.

Obnovuje důvěru a harmonii v již probíhajících vztazích a podporuje projevy nezištné lásky. Odstraňuje negativní energii a nahrazuje ji láskyplnými vibracemi. Posiluje empatii a citlivost, léčí vnitřní strádání a bolest. Posiluje srdce a oběhový systém, odstraňuje nečistoty z tělních tekutin. Uzdravuje ledviny a nadledvinky, zvyšuje plodnost. Hojí popáleniny a puchýře, vyhlazuje pleť.

Je skvělým pomocníkem při Alzeihemerově a Parkinsonově chorobě a při stařecké demenci.

Sluneční kámen

Sunstone vnáší do života radost, světlo, naději. Šíří kolem sebe příznivou atmosféru a dodává nové síly. Noste sluneční kámen neustále při sobě, pokud jste člověk, který neumí říkat „ne“ a snadno se obětujete pro druhé. Podporuje nezávislost, vlastní rozhodování a sílu do dalšího života, odstraňuje váhavost, deprese a chmury. Zahání pocity selhání, obnovuje sebedůvěru a navrací optimismus a nadšení do života.

Udržuje rovnováhu všech orgánů v těle, léčí chronickou bolest v krku a žaludeční vředy. Pomáhá při depresích způsobených střídáním ročních období.