Details Black Lace Lingerie Female Hand Fashion Concept Close Up

Jsou pohodlné a sexy. Nosit tanga každý den je však hazard se zdravím

Tanga vypadají krásně a sexy, ale rozhodně bychom je neměly nosit každý den. Může to totiž způsobit opakující se infekce v intimních partiích. Gynekologové nedoporučují nosit tanga vůbec, pokud mají ženy určité zdravotní problémy. Kdo by tento typ spodního prádla neměl nosit a čím je můžete nahradit?

Tanga každý den nejsou dobrý nápad

Některým ženám připadají tanga velmi svůdná a praktická zároveň. Nosí je proto téměř každý den. Podle lékařů to ale není dobrý nápad, protože tím riskují zdraví svých ženských partií. Střih kalhotek může poškodit jemné intimní partie a způsobit poševní infekce. Proužek materiálu se neustále pohybuje v citlivé oblasti, což může podpořit šíření bakterií.

Při výběru spodního prádla byste měly dbát na to, že musí být materiál vzdušný. Tanga se vyrábí ze syntetického materiálu, který nepropouští vzduch. Kvůli tomu také zvyšuje riziko infekcí. Tanga můžete nahradit klasickými kalhotkami z bavlny. Jestli nechcete, aby prádlo vyčnívalo pod oblečením, můžete si pořídit bezešvé modely, které nebudou vůbec vidět.

Zdroj obrázku: Freepik

Gynekologové jsou proti tomuto spodnímu prádlu

Lékaři radí, abyste si nechaly tanga jen pro zvláštní příležitosti. Navíc v době dospívání jejich nošení nedoporučují vůbec. Tělo se v této době hodně vyvíjí. Proto není vhodné, aby mladé dívky nosily nepohodlné spodní prádlo. Tanga byste neměly nosit také během menstruace, protože je tělo citlivější a intimní orgány potřebují dostatečnou ochranu před bakteriemi a infekcemi.

Výběr vhodného spodního prádla byste měly zvážit také před návštěvou posilovny. Jestli máte v plánu intenzivní trénink, jízdu na kole nebo běhání, zvolte něco pohodlnějšího. Tanga si nechce skutečně jen na zvláštní příležitosti a pro potěchu svého partnera. Na každodenní nošení můžete zvolit klasický střih, hipster kalhotky nebo dámské trenky.

Zdroj: https://www.cosmopolitan.com/uk/body/health/news/a41974/are-thongs-unhygienic-facts-doctor/