Vlasy Objem1

Probuďte zplihlé vlasy k životu a nechte svůj účes zazářit dokonalým objemem

Zplihlý účes bez objemu je velkým problémem zejména pro ženy s řídkými vlasy. Chcete, aby váš účes vypadal nádherně, byl nadýchaný a vlasy se krásně vznášely? Rozhodně to není nemožné. Musíte jen vědět, jak na to. Vlasy byste rozhodně neměli zbytečně zatěžovat kosmetikou, protože to nekončí dobře. Poradíme vám, co dělat pro nádherný účes po celý rok.

V první řadě si uvědomte, že je nejlepší umývat vlasy metodou OM, tj. nejprve nanést kondicionér na mokré lokny a po několika minutách si umýt hlavu jemným šamponem. Nepoužívejte tužidlo, vyměňte ho za obyčejný lak. Speciální pudr bude také fungovat skvěle a můžete ho sehnat v každé drogerii. Absorbuje kožní maz, zvedá prameny od kořínků a upevňuje celý účes.

Zdroj obrázku: Freepik

Osvědčené tipy a triky

Smíchejte čtyři lžíce epsomské soli a vlasový kondicionér se sklenicí vroucí vody. Až se sůl rozpustí, přidejte další tři šálky vody. Vlasy a pokožku hlavy důkladně opláchněte touto směsí. Tekutinu můžete nalít do misky, naklonit se nad ni a směs si nalít na hlavu. Poté vysušte své bujné kadeře a načechrejte je od kořenů ke konečkům.

Stejně skvělou metodou je lžíce bramborové mouky smíchaná s litrem převařené a vychlazené vody. Máte-li delší vlasy, přidejte jednu nebo dvě lžíce mouky a další sklenici vody. Nalijte vývar do misky a namočte prameny i pokožku hlavy do tekutiny rovnoměrně. Poté je osušte a důkladně opláchněte. Mějte na paměti, že na hlavě nesmíte nechat příliš mnoho bramborové mouky, jinak bude účinek opačný a účes vám zplihne.

Zdroj obrázku: Freepik

Poslední možnost

Vyzkoušet můžete ještě jeden způsob na dokonalý účes. Nalijte litr převařené vody do misky a přidejte půl lžičky zelené hlíny. Důkladně promíchejte. Nalijte tuto směs na umyté, mokré vlasy, a to od kořínků po konečky. Poslední opláchnutí proveďte pouze čistou vodou. Vysušte hlavu a upravte si účes, jak jste zvyklá. Pokud směs neumyjete dostatečně, budou vlasy hrubé a suché.

Zdroj: http://www.charminglystyled.com/2017/07/summmertime-volume.html