Skincare 1461395 1920

V zimním období pokožka trpí a ztrácí na kráse. Vitalitu jí navrátí správná výživa

Zimní měsíce jsou pro naši pokožku hrozným obdobím, ze kterého se poté musí vždy vzpamatovat. V tom jí ovšem můžete hodně pomoci, za což se vám pochopitelně odmění. Dopřejte své pokožce zimní regeneraci. Stačí do svého jídelníčku zahrnout určité potraviny, které ji nádherně vyživí. Bude díky tomu pevná, pružná a jednoduše krásná.

Proč je zima pro kůži ničivá?

Velké teplotní rozdíly, mrazivý vítr a suchý vnitřní vzduch poškozují přirozenou lipidovou bariéru pokožky, která se stává suchou, šedou a matnou. Potýká se s tím především velké množství žen, které s tímto stavem pokožky často neúspěšně bojují. Pomoc je přitom jednoduchá a skrývá se v našich nákupních vozících. Strava se správnou dávkou vitamínů a minerálů poskytne pokožce důležité složky pro krásu. Zapomenout samozřejmě nesmíte ani na kvalitní spánek a dostatečnou hydrataci.

Zdroj obrázku: Pixabay

Banány a červená řepa

Suchá pokožka po zimě je také důsledkem nedostatku vitamínů B, zejména vitamínu B6. Na tyto potíže vám pomůže obyčejný banán, díky kterému bude pokožka opět pružná, pevná a zklidněná. Banány dokonale vyživují, zvlhčují a vyhlazují kůži a mají také skvělé vlastnosti proti vráskám. Přidejte si jeden banán ráno do svého smoothie, na lívance nebo do granoly.

Červená řepa má hodně draslíku, což je důležité pro správnou hydrataci celého těla. Kromě toho obsahuje také betain (který může za červenou barvu této zeleniny) s antioxidačními vlastnostmi. Tento prvek pomáhá ke zpomalení stárnutí pokožky a stimuluje produkci nových buněk. Řepa také poskytuje dávku zinku, který se stará o pokožku, což snižuje vrásky a zabraňuje ochabování kůže.

Zdroj obrázku: Pixabay

Růžičková kapusta a grapefruit

Máte-li kůži náchylnou k zarudnutí, vyzkoušejte růžičkovou kapustu. Tato zelenina, společně se špenátem a brokolicí, je cenným zdrojem vitamínu K, který tonizuje krevní cévy. Skvělé jsou také grapefruity, které dodávají pokožce extra dávku tekutin a draslíku, který je důležitý pro hydrataci. Navíc jsou plné antioxidantů a vitamínu C, jež zajišťují hladkost a pružnost kůže po zimě.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/beauty/anti-aging/tips/a23739/winter-dry-skin-remedies/