Spa Treatment Product Female Feet Hand Spa

Pokožka na chodidlech bude díky domácí zvláčňující kúře znovu jemná

Nohy patří k nejvíce namáhaným částem lidského těla, a to zejména tehdy, když člověk nemá sedavé zaměstnání, ale v práci třeba chodí nebo stojí. Se suchými chodidly se ale setkávají také pracovníci v kancelářích. Jak se jim vyhnout, aby nohy byly hladké, a nikoliv popraskané?

Nepodceňujte péči o nohy

Někdy je pokožka na chodidlech tak moc popraskaná, že vytváří bolestivá místa. Na pohled také není nejvzhlednější, takže se pak člověk stydí obout do sandálů nebo jiných otevřených bot. Jestliže zanedbáte hygienu nohou, může se stát, že docílíte jen toho, že pokožka na vašich chodidlech bude přesušená. K pravidelné péči o nohy patří zejména jejich hydratace. Jen dobře vyživená a hydratovaná chodidla budou hladká a bez bolestivých prasklin.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se o nohy starat

Před spaním je třeba chodidla opláchnout a smýt z nich nečistoty. Máte-li na nich hlubší praskliny, dopřejte si alespoň dvacetiminutovou lázeň v příjemně teplé vodě. Můžete do ní nasypat trochu jedlé sody na změkčení vody. Voda zjemní kůži na chodidlech, kterou pak budete moci pomocí pemzy nebo škrabky odstranit pryč. Bez této péče se hladkých nohou těžko dočkáte. To ale není vše. Po lázni následuje další procedura, a to důkladné promazání výživným krémem s hydratačními účinky.

Jak si připravit domácí krém na chodidla

Abyste dosáhli hladkých nohou, je třeba jim dopřát výživu a hydrataci. Tu získáte díky krému, který si doma můžete připravit. Budete potřebovat:

  • 2 lžíce kyseliny citronové,
  • 3 lžíce krému s ureou,
  • 1,5 lžíce olivového oleje,
  • 5 kapek citronového esenciálního oleje.

Uvedené ingredience v misce smícháte a nanesete na umytá chodidla. Protože byste jimi zamastili lůžkoviny, je třeba si nazout bavlněné ponožky a krém nechat působit přes noc. Hydratační kúru lze aplikovat dvakrát za měsíc, abyste dosáhli hladkých nohou bez hlubokých prasklin.

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/how-to-make-your-feet-soft/