White Toilet Gray Tiles Close Up

K dezinfekci toalety lze využít stroužek česneku

Čištění koupelny není vždy tou nejpříjemnější činností. Existují však domácí prostředky, které vám práci usnadní. Jeden z těchto postupů využívá česneku. Je považován za přírodní antibiotikum, a poněvadž má antibakteriální vlastnosti, dokáže dokonale dekontaminovat toaletu.

Ekologičtější čisticí prostředek

V koupelně se vyskytuje velká spousta bakterií a choroboplodných zárodků. Chcete-li nahradit chemické přípravky, které s mikroorganismy budou bojovat, ekologičtějšími a domácími prostředky, stojí za to zvolit česnek. Ten obsahuje alicin, což je látka s protizánětlivými účinky. Díky nim dokáže česnek zabránit růstu infekčních mikroorganismů.

Alicin obsažený v česneku je možné použít k dezinfekci toalety. Chrání před bakteriemi, ale také znemožňuje vývoj hub. Je výhodnější využívat přírodní prostředky než drahou chemii. Ulevíte tak nejen své peněžence, ale i přírodě. Takovéto čištění nebude zátěží pro životní prostředí a vy tak budete mít ještě větší radost z čistého domova.

Zdroj obrázku: Freepik

Česnek jako dezinfekce

Pokud stojíte o to, připravit si domácí dezinfekční prostředek do toalety, nejjednodušší je použít česnek. Oloupejte stroužek česneku a vložte jej do toalety. Nejvýhodnější bude, když tento postup aplikujete večer před spaním a ráno po probuzení stačí už jen spláchnout. Když budete tento velice jednoduchý postup opakovat dvakrát týdně, bude vaše toaleta čistá a vydezinfikovaná.

Dejte si však pozor na to, že tímto způsobem toaletu pouze vydezinfikujete. Pokud je záchod špinavý, je třeba použít jiné přípravky. Pokud se chcete vyhnout chemickým prostředkům, stojí za to zkusit záchod vyčistit jedlou sodou, octem nebo citronem. Většinu z těchto věcí používáme běžně doma a nemusíme je tak kupovat speciálně pro tento účel.

Zdroj: https://austrianpress.com/2022/04/24/garlic-to-clean-the-toilet-how-this-particular-trick-works/