Red Chilli Paste Black (1)

Postřik z chilli papriček zachrání rostliny před mšicemi

Každý, kdo pěstuje nějaké rostliny nebo se stará o celou zahradu, jistě ví, jak nepříjemné je, když dojde k napadení mšicemi. Mšice totiž holdují na listech a květech, což zhoršuje kvalitu plodů. K odehnání těchto škůdců bohatě a ideálně postačí přírodní suroviny. Jednou takovou surovinou je právě chilli paprička. Stačí chilli papričku smíchat ve vhodném poměru s vodou a máte repelent proti mšicím.

Tento malý hmyz, který má bílou, zelenou nebo černou barvu těla, je brán jako škůdce. Nejčastěji se usazuje na mladých rostlinách a vysává šťávu ze zelených pletiv. Z tohoto důvodu jsou části rostlin vyboulené, zbarvené, listy osychají a poupata postupně odumírají.

Chilli papričky

Chilli papričky obsahují látku zvanou kapsaicin. Tato látka je velmi pálivá, využívá se k výrobě pepřových sprejů nebo slzných plynů. Jakou bolest způsobují, ani nemusíme vysvětlovat. Chilli tak bude chránit před škůdci, kteří raději odletí nebo zahynou při dobývání.

Zdroj obrázku: Freepik

Aplikace

Ještě než začnete používat tento postřik, mějte na sobě rukavice, předejdete tak nepříjemné nehodě v podobě zavedení látky za nehty a následnému štípání v různých částech těla se sliznicí. Jak vyrobit tuto směs? 

  • Vhoďte 1 lžičku chilli koření do 500 ml vody v misce.
  • Promíchejte a nechte odležet 36 hodin.
  • Následně přefiltrujte přes gázu.
  • Smíchejte 20 ml roztoku s 1 litrem vody.
  • Nalijte roztok do rozprašovače.

Přípravek si poradí i s dalšími škůdci. Postřik aplikujte přímo na rostlinu.

Dbejte na správné složení

Samotný postřik můžete použít na jednotlivé mšice nebo celou kolonii. Aplikace není vhodná, jestliže panuje venku silný vítr. Postřik aplikujte po pár dnech. Pozor ale na dodržení jednotlivých proporcí. Přehnáním můžete zabít mšice i poškodit i rostliny. Důležité je nezapomenout smíchat 20 ml roztoku s 1 litrem vody.

Zdroj: https://www.plantwise.org/FullTextPDF/2014/20147801340.pdf