Washing Machines Colorful Fabrics Washing Machine Is Running Set House

Skákání pračky během praní má několik možných řešení

Je vaše pračka nestabilní a dělá pohyb, jako by skákala? Není třeba zoufat, tento problém lze vyřešit. Existuje dokonce několik způsobů, jak se k problému postavit.

Většina praček při odstřeďování vody při vysokých otáčkách dělá velký hluk. Někdy se může stát, že pračka trochu poskočí, dokonce se může pohybovat po místnosti. Někdy je proto třeba pračku vrátit na původní místo, což není vždy úplně snadné vzhledem k její váze. Problém lze vyřešit dvěma způsoby.

Vyrovnaná pračka neskáče

Problém skákající pračky by se měl vyřešit jejím dorovnáním. Většina těchto přístrojů obsahuje nožky, kterými lze pračku stabilizovat. Nejprve pračku umístěte na rovnou podlahu. Nohy upravte tak, aby se pračka nekývala a byla stabilní. Spodní podpěru umyjte acetonem a podlahu čističem na sklo.

Pohybování pračky lze zamezit pomocí antivibrační podložky. Ta by měla problém snadno vyřešit. Takovou podložku je jednoduché sehnat, stačí navštívit obchod s domácími spotřebiči nebo ji objednat na internetu.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč pračka skáče

Skákání je často možné pozorovat u praček, které byly právě zakoupeny. V případě nové pračky pravděpodobně nebyly odstraněny speciální zámky, které jsou instalovány producenty. Druhá možnost je, že zámky nebyly odstraněny správně. Umístění této ochrany záleží na výrobci a modelu. Proto je dobré si před puštěním zařízení přečíst návod a postupovat krok za krokem podle uvedených pokynů.

Odstranění zámků před spuštěním je nutné. V průběhu praní a při intenzivním odstřeďování se může pračka začít kývat a může dojít k poškození některých jejích částí. Dalším důvodem, proč se pračka může pohybovat, je nedostatečné zatížení pračky. Maximální váha, kterou je pračka schopna pojmout, závisí na daném modelu.

Pokud nic z výše uvedených metod nezabere, vyhledejte odbornou pomoc. Mohlo by se jednat o poškozené pružiny nebo tlumiče.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/how-to-stop-a-washing-machine-from-shaking/