Refrigerator 4743232 1280

Led v mrazáku a lednici je signál k odmrazení, vsaďte při něm na jednoduchý prostředek

Alespoň jednou za měsíc byste měli důkladně vyčistit lednici a mrazák. Pokud se uvnitř hromadí led, je nutné je odmrazit. Jen tak zajistíme, že budou spotřebiče podávat maximální výkon. I když se jedná o časově náročnější úkol, není to tak těžké. V první řadě je nutné z lednice a mrazáku vyjmout veškeré potraviny. Pak termostat otočte do vypnuté polohy a přístroje vypojte. Dvířka nechte otevřená.

Před opětovným vložením musí být části suché

Vyjměte všechny části, které vyjmout lze, a otřete je teplou vodou s mýdlem. Nechte části vysušit. Vnitřek lednice kontrolujte a případnou stékající vodu otřete hadříkem. Po skončení odmrazování byste měli těsnění lednice otřít hadříkem namočeným v alkoholu. Tím se zabijí všechny bakterie, které se uvnitř nahromadily.

Pokud z lednice vychází nepříjemný zápach, vytřete vnitřek směsí vody a octa. Neutralizuje zápach a lednici vyčistí. Když je lednice kompletně suchá, můžete do ní vložit všechny vyjmuté části a přihrádky. Pak už dovnitř opět naskládejte jídlo, resetujte termostat a lednici zapojte do zásuvky. Je znovu připravená k plnému použití.

Zdroj obrázku: Pixabay

A co mrazák?

Odmrazování mrazáku trvá o něco déle kvůli nižší teplotě uvnitř. Také je více náchylný k tvorbě větších kusů ledu a k námraze. V žádném případě ale kusy ledu z mrazáku neodtrhávejte. Nesnažte se kusy ledu ani odlamovat nožem nebo jiným ostrým předmětem. Hrozí nebezpečí úrazu nebo poškození mrazáku, jelikož za jeho stěnami se nachází chladicí systém.

Pokud je na stropě mrazáku hodně ledu, postavte po vyjmutí obsahu dovnitř misku, kam může voda odkapávat. Pokud jsou zamrzlé i stěny, musíte být trpěliví a pravidelně z nich otírat kapající vodu. Jinak by vám mohla zaplavit kuchyň. Po kompletním rozmrazení můžete opět vnitřek vytřít octovou vodou, která vás zbaví jakéhokoliv zápachu. Ocet sám brzy vyprchá, nemusíte se tedy bát, že vám bude v mrazáku cítit.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a672323/the-best-way-to-defrost-your-freezer/