Florist Gardener Hid Pot Ferns She Holds It With His Hands Front Her

Kapradiny pěstované doma potřebují správné množství zálivky a dostatečnou vlhkost vzduchu

Kapradiny se staly oblíbenými pokojovými rostlinami. Mají krásný svěží vzhled, hodí se k většině zařízení a navíc dokážou čistit vzduch. Péče o tyto květiny se liší podle ročního období. Obyčejné zalévání není vždy dostatečné.

Seschlé listy

Pokud listy kapradiny začnou vysychat na koncích a začnou být skrčené, existuje velká šance, že rostlina je příliš suchá. To lze snadno zkontrolovat vložením prstu nebo dřevěné tyče do země. Pokud je substrát suchý, měla by být květině dodána voda.

Neměli bychom však nalít velkou dávku najednou, ale trpělivě vodu čas od času přidávat, dokud nepřestane proudit na substrátu. Současně je třeba mít na paměti, že zalévání kapradin by nemělo být prováděno příliš často. Pokud nejsou parné dny, rostlina potřebuje méně vlhkosti, takže by mělo stačit dodávat vodu jednou týdně.

Zdroj obrázku: Freepik

Záchrana hnědých listů

Pokud listy kapradin na koncích začnou žloutnout a pak zhnědnou, může to být signál, že rostlina je příliš mokrá. V takové situaci se můžete pokusit uvolnit horní vrstvu zeminy hůlkou, dávejte pozor, abyste nenarušili kořeny, pak musíte počkat, až substrát vyschne. Opět je nutné kapradinu zalévat, pouze když je půda suchá. Nejlepší je zkontrolovat to vložením dřevěné tyčinky do květináče u jeho kraje.

Necháme tyčinku zabodnutou 10 minut, pokud je po vyjmutí mokrá, je to znamení, že musíme ještě počkat. Pokud se vlhkost objeví jen na špičce tyčinky, můžeme rostlinu zalévat. Kapradiny potřebují vysokou vlhkost vzduchu. To se může stát problematické, když začneme v místnostech topit. Nemusíte se však o svou rostlinu bát, protože ji můžete snadno zachránit několika způsoby. Pomůže vám například zvlhčovač vzduchu nebo miska s vodou, kterou umístíte v blízkosti květiny.

Zdroj: https://www.masterclass.com/articles/how-to-care-for-indoor-ferns