Diet Woman Measuring Body Weight Weighing Scale Holding Pizza

Kdo začne během hubnutí hladovět, nikdy nedosáhne kýženého cíle. Lepší než drastické metody je zařadit do jídelníčku tyhle zázraky

Máte nadbytečné kilogramy, kvůli kterým se stydíte obléci si oblečení, které se vám tolik líbí? Tak zhubněte! To je jednoduchá rada, hůře se ale provádí. Kdyby to bylo tak jednoduché, na světě by nebyla obezita a všichni bychom měli ideální postavu. Bohužel nás trápí záchvaty hladu, chuť na něco, co patří do „zakázaných“ potravin, díky čemuž zpomalíme svůj metabolismus. I přesto máte šanci na štíhlou postavu.

Základní pravidla zdravé váhy

Nevynechávejte snídani, ale ani večeři. Pokud budete jíst pravidelně, bude váš metabolismus na nejvyšší možné úrovni. Naopak pokud nějaké jídlo vynecháte, dojde ke zpomalení metabolismu, což je u hubnutí nežádoucí. Jezte malá jídla každé tři až čtyři hodiny. Na večeři si dopřejte zejména zeleninu, a to tři až čtyři hodiny před spaním. Do první poloviny dne zařaďte ovoce, k obědu vždy nějaké sacharidy, jako jsou těstoviny nebo brambory. Rozlučte se s cukrem, sladkostmi, alkoholem a smaženými jídly. Pijte více vody a neslazených nápojů (které můžete ochutit bylinkami, jež jsou vhodné pro trávení a zachování pocitu sytosti).

Banány

Na jedno ovoce připadá 150 kcal, což je poměrně dost, můžete je začlenit do snídaně nebo oběda. Jsou zdrojem vlákniny, která zasytí na dlouhou dobu a má pozitivní účinky při trávení. Dále pak obsahuje hořčík, draslík a škrob.

Zdroj obrázku: Freepik

Jalovec, koriandr, kopřiva

Všechny tyto ingredience napomáhají trávení a stimulují sekreci trávicích šťáv. Jalovec je skvělý do takových jídel, jako je dušené maso. Pijte pravidelně kopřivový čaj – ideálně po jídle, ne však déle než tři týdny. Pak je nutné udělat si pauzu.

Artyčok

Artyčoky většina z nás ani neochutnala, je to ale veliká škoda! Tato zajímavá plodina podporuje sekreci žluči, která ovlivňuje trávení. Připravovat si můžete extrakt z artyčokových listů, který pomáhá snížit množství tuku v játrech. Kromě toho obsahují artyčoky štědré množství vlákniny.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/obesity/features/9-foods-to-help-you-lose-weight