Lokty1

Suchá kůže na loktech mívá více příčin. Vyřeště je a užívejte si opět krásnou pokožku

Suchá kůže na loktech trápí mnoho lidí obou pohlaví. Ukázalo se, že tento problém se zhoršuje během zimy, kdy je kůže přirozeně sušší než během teplých měsíců. Kromě toho ale může tento problém způsobovat také řada nemocí, nedostatečná péče nebo špatná strava. Který z těchto důvodů je nejpravděpodobnější ve vašem případě?

Důvodem může být vážné onemocnění

Možná vám to připadá až směšné, ale je to pravda. Suché lokty mohou být způsobeny onemocněním, který probíhá ve vašem těle. Nejčastější je přitom atopická dermatitida, ekzémy, psoriáza nebo cukrovka. To ale samozřejmě není jediným důvodem pro suchou kůži na tomto místě, takže nemusíte okamžitě začít panikařit, že jste nemocní.

Zdroj obrázku: Freepik

Dalším velmi častým důvodem je jednoduše špatná péče o pokožku. Zeptejte se sami sebe, jak často a čím ošetřujete svou pokožku na citlivých místech, která mají tendenci více vysychat a působit potíže. Oblasti, kde se nenachází mazové žlázy, musíte pravidelně ošetřovat mastnými krémy, které pokožku hydratují. Pokud to nebudete dělat, musíte počítat s nepříjemnými problémy se suchou pokožkou.

Špatná kosmetika

Za suchou pokožku může být zodpovědná i kosmetika, kterou používáte. Nevhodné použití a výběr některých produktů, které jsou v přímém kontaktu s pokožkou, mohou způsobit negativní reakci těla. Zamyslete se nad tím, zda sprchový gel, sůl do koupele nebo prací prášek, který používáte, nemůže obsahovat chemické složení, které dráždí vaši citlivou pokožku.

Zdroj obrázku: Freepik

Strava má velký vliv na celé tělo

Pijete alespoň dva litry vody denně? Kolik přírodních tuků, ovoce a zeleniny obsahuje vaše strava? Olivový olej, avokádo, lněné semínko, losos nebo makrela by měly mít v našem jídelníčku své místo. Měli byste je konzumovat téměř každý den, samozřejmě v malém množství. Strava bez těchto složek nezlepší stav vaší pokožky. Spíše naopak. Pokožka bude suchá, drsná a popraskaná, protože tělu budou chybět přírodní tuky.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/dry-elbows#avoid-irritating-fabrics