Feminela.cz Adicare Uvodni

Kdy je nejvyšší čas na návštěvu psychoterapeuta? Signály, které byste neměli ignorovat

Život nás často zkouší a je úplně normální, že zažíváme smutek a špatnou náladu. Ale čeho je moc, toho je příliš. A opravdu není důvod, proč by se měl člověk cítit pod psa, když se neděje nic vážného. Jenomže stačí dlouhodobě zanedbaná psychohygiena – anebo neschopnost zpracovat negativní vjemy. S nalomenou psychikou vás pak snadno vykolejí i drobnost. Kdy je správný čas na návštěvu psychoterapeuta?

Když se dlouhodobě necítíte dobře

Trvale špatná nálada, smutek, melancholie, ale také ztráta zájmu o aktivity, které vás dříve naplňovaly. Nic z toho není v pořádku. Velmi často jde o projevy závažnější duševní poruchy – a rozhodně je vhodné vyhledat odbornou pomoc. Kvalifikovaný terapeut vám pomůže vypátrat příčiny a zároveň vám doporučí vhodné metody léčby.

Když je váš život protkaný problémy

Jak je možné, že se lidem ve vašem okolí daří a vše šlape jako na drátkách, zatímco vám nefunguje téměř nic – a přitom jste dříve žádné problémy neřešili? Ať už jde o trable ve vztazích, v práci nebo v rodinném kruhu, odborně vedená psychoterapie vám pomůže dohledat konstruktivní řešení.

Feminela.cz Adicare 01

Když jste se svým životem nespokojení

Možná jste měli určité představy, kam by měl váš život směřovat. A nyní cítíte, že se ubírá opačným směrem a zažíváte hlubokou nespokojenost. Někdy to stačí probrat s dobrými přáteli – anebo s empatickým terapeutem. Jeho nadhled vás možná dostane z mrtvého bodu.

Když trpíte úzkostmi, depresí a psychosomatickými potížemi

Tady je to naprosto jasné a je s podivem, že jste ještě odborníka nekontaktovali. Pokud je váš každodenní život provázán s úzkostmi, depresivními stavy nebo psychosomatickými obtížemi, neztrácejte drahocenný čas a začněte problémy řešit. To samé platí v případě závislostního či kompulzivního chování – obrátit se můžete třeba na Adicare – psychoterapie Brno.