Kokosovy Olej3

Kokosový olej působí blahodárně na celé tělo, jeho využití je opravdu široké

Kokosový olej je nenahraditelný jak v oblasti výživy, tak v kosmetice. Kromě velmi příznivých účinků na lidské zdraví a metabolické procesy v organismu při konzumaci jej tak můžeme nalézt v různých přípravcích jako jednu z hlavních účinných složek. Využití má skutečně velmi široké, zde je pár tipů, jak kokosový olej aplikovat a dosáhnout tak nečekaných výsledků v oblastech, kde byste to nečekali.

Použití kokosového oleje

Kokosový olej bývá častou složkou výživných produktů, jelikož podporuje nejen funkci jater, ale pomáhá organismus kompletně detoxikovat. Jeho protizánětlivé účinky pomáhají podporovat imunitu, lze ho ovšem aplikovat také při vnějším užití. Kromě toho je chuťově příjemný a zároveň nese klasikou přirozenou kokosovou vůni, která je velmi oblíbenou součástí přírodní kosmetiky, šamponů nebo krémů. Kokosový olej lze ovšem používat také samostatně jako účinný prostředek například pro podporu hojení ran. Podívejte se na netradiční způsoby užití kokosového oleje.

Zdroj obrázku: Freepik

Maska na vlasy

Trpíte-li suchými vlasy s tendencí k třepení konečků nebo lámavosti, zkuste je jednou týdně ošetřit kokosovým olejem. Po nanesení a včesání jej nechte chvíli působit a poté opláchněte. Výživné složky, které kokosový olej obsahuje, se postupně do vlasů vstřebají a dodají jim sílu a lesk.

Pleťové mléko

Vedle masky na vlasy lze kokosový olej použít také jako hydratační pleťové mléko. Pro tento účel je vhodné jej smíchat s medem a vytvořit homogenní emulzi, která se na pokožku nanáší po koupeli. Pokud máte problémy se suchou pletí, díky tomuto přípravku se jich rozhodně zbavíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Přípravek na hojení ran

Kokosový olej je známý pro svůj protizánětlivý a antibakteriální účinek. Lze jej tak používat nejen jako dezinfekci, ale také jím potírat špatně se hojící rány. Zejména pokud máte namáhanou pokožku na rukou, můžete pravidelným používáním dosáhnout výrazného zjemnění. Obdobně působí také na spáleniny.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/coconut-oil-uses