Nehty1

Krásné nehty jsou ozdobou každé ženy. Pečujte o ně správně a vyvarujte se častých chyb

Nehty jsou pro každou ženu velkou ozdobou. Mnoho žen si ovšem stěžuje na jejich zdraví a vzhled, a to především během zimy. Z tohoto důvodu je velmi důležité se o ně řádně starat během celého roku. Co byste měli, a naopak neměli dělat, abyste měli krásné nehty? Následující tipy a triky fungují nejen pro ženy, ale také pro muže. Ti samozřejmě také chtějí mít hezké ruce, zejména pokud pracují v kanceláři.

Nejčastější chyby, kvůli kterým nemáte hezké nehty

Nehtům neprospívá časté namáčení. Ploška na koncích se oslabuje, vytvářejí se mezery, které způsobují ohýbání a lámání nehtů. Proto při úklidu domácnosti nebo mytí nádobí stojí za to nosit ochranné rukavice. To platí zejména v případě, že tyto úkony děláte každý den. Každodenní namáčení je pro nehty velmi nepříznivé a brzy to na nich poznáte sami.

Zdroj obrázku: Freepik

Základní chybou je také nesprávné pilování nehtů. Nesprávně zvolený pilník, špatný úhel řezu nebo netrénované pohyby způsobují, že nehtová destička na koncích zeslábne a po několika dnech se rozštěpí. Ideální je proto použít skleněný nebo papírový pilník. Snažte se také nehty pilovat jen jedním způsobem. Často to totiž děláme střídavě. Účinek? Nehty se budou snadno zachytávat na oblečení a rychle se zlomí.

Čeho dalšího byste se měli vyvarovat?

Barevný lak na nehty láká prakticky každou ženu. Než se rozhodnete pro módní barvu, nalakujte si nehty kondicionérem. Za tuto službu se vyplatí připlatit i v nehtovém salonu. Ochranná bariéra posílí plošku nehtu a lak vydrží mnohem déle. Kromě toho byste neměli zapomínat ani na každodenní péči o celé své ruce.

Zdroj obrázku: Freepik

V současné době si ruce každý den dezinfikujeme a mnohokrát za den myjeme. Tím vysušujeme pokožku, ale také nehtové lůžko. Stylisté proto doporučují používat pravidelně zvlhčující krémy. Můžete také vyzkoušet vitamín E v kapkách a každý večer jej vtírat do nehtových lůžek. Dalším domácím způsobem je namočení rukou do ohřátého olivového oleje. Po několika aplikacích si všimnete, že jsou vaše nehty pevnější.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-strengthen-nails