Nails 865121 1920 (1)

Zdravé nehty – zdravé tělo, hýčkejte je ozdravnou kúrou

Vzhled a struktura našich nehtů jsou přímo úměrné našemu fyzickému zdraví. Pokud ve své stravě nepřijímáte dostatek minerálů, vitaminů a ostatních nutričních látek, nezískáte okamžitě vážnou nemoc z malnutrice. Jako první se nedostatečná výživa odrazí na kvalitě nehtů, které se pak třepí a jsou velmi křehké a lámavé. Aby byly vaše nehty krásné, musíte v jídelníčku dbát na dostatek hořčíku, zinku, vápníku, křemíku a vitaminů B, A, E a C. Dále můžete zdravý vzhled nehtů a nehtových lůžek podpořit i jinak. Poslouží vám k tomu:

  • ricinový olej,
  • aloe vera,
  • olivový olej.

Zábaly s ricinovým olejem

Ricinový olej by neměl chybět v žádné domácnosti. Obsahuje neuvěřitelně vysoké množství vitaminů A a E. Díky tomu je skvělým prostředkem při péči o pleť a nehty. Mimo jiné urychluje hojení ran a pomáhá zacelit jizvy. Pokud máte oslabené nehty, vyzkoušejte právě tento olej. Při každodenní péči se budou méně třepit a začnou být pevnější. Zároveň také urychlí jejich růst. 

Pokud chcete dosáhnout ještě lepších výsledků, můžete si vyrobit domácí masku na ruce. Budete k tomu potřebovat výše zmíněný ricinový olej, vaječný žloutek a olivový olej. Uvidíte, že po této masce budou vaše nehty krásně lesklé, zdravé a dokonale vyživené.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zázračný gel

O skvělých účincích gelu z rostliny aloe jste již jistě slyšeli. Je nedocenitelná při péči o pokožku a krásně ji zklidňuje a ochlazuje. Díky tomu se často používá při léčbě popálenin od sluníčka. Gel aloe vera také pomáhá zlepšit kvalitu nehtových lůžek. Kosmetičky doporučují používat přímo čerstvě uříznutý kousek rostliny, ze které gel vytéká. Účinky tohoto jednoduchého ošetření vás příjemně překvapí.

Středomořská procedura

Olivový olej je velmi bohatým zdrojem omega-3 nenasycených mastných kyselin. Zároveň se hojně využívá v kosmetickém průmyslu. Pokud trpíte zvýšenou lámavostí nehtů, olej z oliv vám zaručeně pomůže. Stačí ho nalít do skleněné mísy a mírně zahřát. Na závěr přidejte několik kapek citronové šťávy. V takto připravené lázni nechte nehty položené aspoň čtvrt hodiny.