Zehleni3

Krásné prádlo i bez žehličky: S několika triky vyhladíte zmačkanou látku snadno a rychle

Některé kusy oblečení jsou velmi náchylné na zmačkání, a tak je třeba je před každým nošením znovu vyžehlit. Pokud máte ve svém šatníku několik takových kousků, jistě znáte ten pocit, kdy stojíte dlouhou dobu u žehlicího prkna a s otravou žehlíte kus po kusu. Tomu je ale konec. Vyzkoušejte tyto skvělé tipy.

Do nejvíce náročných kusů oblečení patří jistě lehké letní šaty, halenky nebo plátěné kraťasy. V pánském šatníku jsou to pak samozřejmě společenské košile. Tyto látky se často rychle mačkají, a tak je nutné jim věnovat čas u žehlicího prkna. Anebo taky ne. Existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak prádlo narovnat bez žehličky.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušejte vodu s octem

Pokud nemáte po ruce žehličku, můžete jednoduše narovnat své oblečení pomocí vody a octa. V poměru 3 : 1 smíchejte vodu a ocet, pomocí rozprašovače naneste na prádlo. Nechte roztok jemně zaschnout a poté vezměte do ruky fén na vlasy. Horký vzduch, který proudí na látku asi z pěti centimetrové vzdálenosti, dokonale narovná každý záhyb.

Připravte si oblečení před sprchováním

Chystáte se vyrazit ven a vámi zvolený outfit je zmačkaný? Ještě předtím, než půjdete do sprchy, ho pověste na ramínku na závěsný systém v koupelně. Během doby, co se sprchujete, bude na zmačkanou látku působit teplý vzduch a vlhkost, tyto dva faktory oblečení skvěle narovnají.

Zdroj obrázku: Freepik

Žehlete v kuchyni

Připravujete ještě rychle dětem oběd a už se potřebujete oblékat? Zkuste na své zmačkané oblečení položit horké dno hrnce, se kterým jste před chvílí uvařili oběd. Horká plocha skvěle narovná látku a vaše oblečení bude vypadat jako právě vyžehlené.

Posledním tipem je vyměnit klasickou žehličku za žehličku na vlasy. Tou totiž můžete pomocí nejvyššího stupně teploty vyžehlit menší kousky oblečení, například sukně nebo límec košile. Některé náročnější materiály žehlete na menší stupeň teploty.

Zdroj: https://www.reviewed.com/laundry/news/6-ways-to-iron-your-clothes-without-an-iron