Iron 1178062 1920[3]

Krásně vyžehlené prádlo i bez žehličky může být skutečnost díky několika trikům

Žehlení je únavná činnost, která nebaví většinu ženské populace. Narůstající hromada oblečení po praní vás možná ani nepodněcuje použít žehličku. Místo ní ale můžete zkusit různé triky, díky kterým bude vaše prádlo vyžehlené a vy se žehličky přitom nemusíte ani dotknout. Tyto metody vám ušetří nejen peníze, ale také čas a v neposlední řadě také místo, protože vám nikde v bytě nebude překážet žehlička a žehlicí prkno.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jestliže jedete na cesty, využijte žehlicí sprej 

Pokud potřebujete odjet někam, kde není možnost si prádlo vyžehlit, existuje žehlicí sprej, který tento problém vyřeší. V drogeriích jsou dostupné speciální kapaliny pro vyhlazení tkanin a látek. Sprej si ale můžete snadno vyrobit i sami doma. Budete potřebovat: 

  • lahev s rozprašovačem,
  • ocet,
  • vodu.

Ocet a vodu nalijte do rozprašovače v poměru 3 : 1 a zmačkané látky nastříkejte touto směsí. Budete překvapeni, po usušení bude oblečení vypadat úhledně a navíc zmizí nepříjemný zápach octa, kterého se můžete obávat.

Zdroj obrázku: Pixabay

Nejrychlejší metoda je pověsit oblečení na sušák 

Je to jeden z nejrychlejších způsobů žehlení. Po vyprání oblečení hezky pověste na sušák a umístěte ho do koupelny při horké vaně nebo sprše. Velké množství páry a vlhkého vzduchu účinné vyžehlí všechny záhyby. Pro lepší efekt můžete zkusit nasměrovat proud horkého vzduchu z fénu přímo na látku. 

Pokud rádi cestujete, tak určitě víte, že se někdy stane, že úhledně sbalené oblečení se po cestě pomačkalo. Je to viditelné hlavně na košilích nebo šatech. K žehlení ale můžete použít další předměty. Nejjednodušší variantou je nalít vařící vodu do malého hrnce nebo kastrolu – pomocí talíře poté oblečení uhlaďte, jako byste drželi žehličku. K žehlení můžete v případě nutnosti použít také žehličku na vlasy, ale nesmíte ji nastavit na příliš vysokou teplotu. 

Možná znáte i možnost žehlení pomocí knih. Vyprané prádlo nechte volně uschnout, ale ne úplně, mělo by zůstat vlhké. Můžete ho pak vložit do těžkých a velkých knih, které zatížíte ještě dalšími kousky. Tak se může lehce narovnat každý záhyb na košili nebo tričku. Nejlepší variantou je ale vyprané oblečení hezky srovnat na sušák nebo ho vložit do sušičky, která udělá všechnu práci za vás a prádlo vytáhnete krásně vyžehlené, voňavé a ihned připravené k použití.