Bay Leaf 2942399 1920

Svěřte své vlasy do rukou přírody. Jedno jediné koření je rozzáří

Bobkový list se řadí mezi silné a účinné přírodní léčivo, které pomůže i se špatnými vlasy. Čeho si na ženě při hovoru všimnete nejdříve? Jsou to oči, ústa a vlasy? Ano, i vlasy o ženě mnoho prozradí. Pokud budou vaše vlasy roztřepené, splihlé, mastné, polámané, neupravené, přidají vám na věku a navíc i vy sama budete vypadat stejně jako vaše vlasy. Pokud ale budou vaše vlasy vitální, lesklé, pružné, hladké, uberou vám několik let a vy budete vypadat stejně svěže. Máme pro vás jeden způsob, který vlasy vyživí a poslouží jako kondicionér. Postačí vám pouze tato surovina, kterou najdete v kuchyni.

Zdroj obrázku: Pixabay

Bobkový list

Jestliže jsou vaše vlasy ve špatném stavu, lámou se či vypadávají, zachraňte je! Je to vaše chlouba. Takové vlasy můžete posílit odvarem z bobkového listu. Koření nestojí moc a navíc si připravíte vlasový odvar, který neobsahuje silikony, parabeny, sorbany ani jiné chemické látky, které zatěžují tělo i samotné vlasy. Připravte si odvar jednoduše:

Co bude potřeba na odvar z bobkového listu

  • 1 balíček bobkového listu
  • sklenice
  • 300 ml vody
Zdroj obrázku: Pixabay

Nyní dejte bobkový list do hmoždíře a rozdrťte jej na prach. Můžete list rozmixovat například tyčovým mixérem nebo ve smoothie mixéru, záleží na vás. Jakmile budete mít rozdrcené či rozemleté listy, vysypte je do hrnku nebo sklenice a přelijte listy horkou vodou. Nechte odvar úplně vychladnout. Poté přelijte do lahve s uzávěrem nebo do lahve s rozprašovačem. Jakmile si umyjete vlasy, po umytí vmasírujte odvar do vlasů, ale i do pokožky hlavy. Bobkový list neslouží pouze jako výživa pro vlasy, ale i jako kondicionér. Navíc budou vaše kadeře překrásně lesklé a nebudou tolik splihlé. To jsou jistě skvělé výsledky a to jen díky jedné jediné surovině, která nahradí kondicionér i vlasovou masku. Věřte, že i příroda umí být mocná čarodějka.