Water 830374 1280

Letní horké dny volají po osvěžení. Některým nápojům je ale lepší se vyhnout

Obzvlášť v letních horkých dnech je nutné dodržovat pitný režim. Horký nápoj vám pomůže k celkové harmonizaci těla, nejlépe vás však osvěží vychlazený nápoj. Které druhy nápojů nejsou v létě vhodné? A jaké druhy nápojů je nejlepší pít? Podívejte se na rychlý souhrn.

Jaký nápoj je váš nejoblíbenější?

Milujete horkou černou kávu, lahodný čaj, nebo spíš sladké limonády či preferujete čistou vodu? Ať už je vaším oblíbeným nápojem jakýkoliv, mějte se na pozoru při výběru obzvlášť v letních dnech. Některé druhy pití totiž odvodňují a dehydratace na sebe v horkých dnech nenechá dlouho čekat. Které nápoje tedy zařadit, a kterým se vyhnout?

Zdroj obrázku: Pixabay

Jako první se zaměříme na kávu, jelikož ta patří mezi nejoblíbenější horké nápoje světa. Pokud patříte k milovníkům kávy a jste schopni jich vypít třeba i pět za jediný den, pokuste se množství omezit alespoň přes léto. Kofein, který je hojně v kávě obsažen, je močopudný, a tak vaše tělo spíše odvodňuje. Mezi živinami, které káva vyplavuje z vašeho těla, je také magnesium a draslík a kvůli nízké hladině těchto minerálů se zvyšuje riziko infarktu.

Pro milovníky čaje

Vedle lahodné kávy je druhým nejoblíbenějším nápojem světa čaj. Silný černý čaj vám ale v horkých dnech nepomůže, naopak vám dodá větší pocit žízně a pomůže k celkové dehydrataci. Naopak vychlazený zelený čaj vás dokáže skvěle osvěžit.

Zdroj obrázku: Pixabay

Oblíbené jsou v letních měsících také vychlazené energetické nápoje. Ty jsou však plné cukru, dopomáhají k dehydrataci vašeho těla a rozhodně žízeň neuhasí.

Nejlepší letní nápoj

Který nápoj tedy zvolit pro dodržení pitného režimu a celkové osvěžení organismu? Nejlepší volbou bude čistá voda spolu s citronem a mátou. Pro osvěžení pomůže také kompotovaná šťáva nebo kokosová voda. Pokud milujete horké nápoje, skvělé vás osvěží také mátový čaj, který mírně zvýší tělesnou teplotu a srovná hladinu v horkých dnech.

Zdroj: https://www.sctimes.com/story/life/food/2016/07/18/hydration-during-heat-waves-what-drink-stay-cool/87246050/