Bathroom Interior Blue Towel Generate Ai

Měkké ručníky zajistí správný postup při praní a ocet s jedlou sodou

Kdo by neměl rád čistě vyprané a voňavé prádlo, které je měkké a nadýchané. Docílit toho nám pomáhají prací prostředky, které však obsahují chemické látky. Protože mnozí dbají na ekologickou stránku praní, chtějí vyzkoušet něco, co nebude tolik přírodu zatěžovat. Nabízejí se k tomuto účelu některé prostředky, které se běžně využívají v kuchyni.

Správně naplněný buben

Při praní ručníků je důležité dbát na to, aby buben pračky nebyl přeplněn příliš mnoha kusy. Pokud překročíte kapacitu, ručníky se správně nevyperou. Po vyprání tak mohou být tuhé na dotek, protože nebudou dostatečně vymáchané. Je také velmi důležité dodržovat správné množství pracího prášku, a to nejlépe podle údajů na etiketě. Nutné je také přihlédnout ke tvrdosti vody. Dále je nutné prát ručníky alespoň jednou týdně a nepřidávat je do pračky společně s jiným oblečením. Dalším důležitým faktorem je použití speciálního programu pro praní ručníků s vysokou teplotou.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušejte jedlou sodu

Ručníky jsou prádlem, které bývá obvykle velmi špinavé. Než je vložíte do pračky, je vhodné je namočit ve vodě s jedlou sodou, a to nejlépe přes noc. Jedlá soda má tu schopnost, že rozpouští špínu. Teprve potom, co se odmočí největší špína, dáte ručníky prát do automatické pračky na klasický program pro bavlněné prádlo.

Jak docílit měkkosti ručníků

Obvykle se k praní ručníků do automatické pračky přidává aviváž. Opět se ale jedná o chemický přípravek, který může způsobovat alergie. Je proto vhodné vybírat tu, která je určená pro citlivou pokožku. Anebo můžete aviváž vynechat a místo ní dát do dávkovače ocet.

Ten také ručníky změkčí, přitom se jedná o mnohem zdravější prostředek, který pokožku nedráždí. Nemusíte se bát, že by ocet byl v prádle cítit. Když použijete program pro máchání, bude prádlo voňavé. Lze také společně s octem přidat několik kapek esenciálního oleje.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/laundry-linens/linens/washing-and-caring-for-towels/