Shot Attractive Businesswoman Driving Car During Her Morning Commute Looking Camera Shoulder

Měla jsem je za silniční piráty. Než mi manžel vysvětlil, že jsem to já, kdo neumí správně jezdit

Vždycky jsem myslela, že auta, která prosviští kolem a řadí se až na poslední chvíli, jsou silniční piráti. Neohleduplní, riskující účastníci silničního provozu. Až když se mnou jel manžel, tak jsem zjistila, že moje závěry nebyly úplně přesné a správné. Nejenom že daní řidiči žádnými silničními piráty nejsou, ale dokonce na rozdíl ode mě dělají vše tak, jak by se mělo. A já jsem ten, kdo jezdí špatně.

Radši dříve než později

Kdykoliv se dva pruhy zužují v jeden, mám z toho obavy. Proto se do toho pokračujícího řadím už s podstatným náskokem. Proto, abych nemusela řešit, že mě někdo neohleduplný nechce pustit. A je jedno, zda se pruhy sbíhají kvůli krátkodobým opravám, nějakému problému na silnici, nebo je to s ohledem na místní úpravu. Jakmile vidím značku, která mi říká, že dále už se pojede jenom v jednom, ihned se do něj řadím.

Já čekám, jiní jedou

Nejvíce mě na tom všem rozčilovalo, že zatímco já jsem stále v dlouhé šňůře aut, pruhem vedle mě, tím, který končil, se proháněli ostatní. Poměrně rychle až na samotný konec, kde se nacpali mezi nás. To naše čekání jen prodlužovalo a já měla každého takového „předjížděče“ za silničního piráta a neohleduplného řidiče.

Zdroj obrázku: Freepik

Ty jezdíš špatně!

Z omylu mě vyvedl až můj manžel, který tráví za volantem několik hodin denně. A řekl mi, že i on je mojí optikou silniční pirát. Základem plynulosti dopravy je totiž využít oba pruhy až do místa svedení do jednoho. Zde by mělo platit takzvané pravidlo zipu. Takže nejenom že jeho a ostatní nazývám piráty neoprávněně, ale dokonce dělám chybu v tom, že se řadím dříve, než je nutné.

Mám ponaučení

No, teď už vím, že se o žádné piráty nejedná, ale všichni tito řidiči dělají to, co je v pořádku, co je povoleno a co je i správné. Ale že bych s tím začala také, to raději ne. Vždy když vidím, jak je ostatní neochotně pouští, tak mě to od podobné jízdy odradí. A radši se stále řadím s předstihem, abych se nemusela nikde cpát a riskovat karambol.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek Markéty H.