Feminela.cz Hotelmlyn Uvodni

Mikrodovolená v zimě? Karlštejnsko je na krátké úniky ideální!

V zimě vévodí většině domácnostem televize a sociální sítě. Po dlouhých hodinách před obrazovkami jistě potěší malý únik do přírody. Kam se podívat a prožít krátkou rodinnou dovolenou? Skvělým místem je Český kras, který se rozkládá jen nedaleko za Prahou. Lokalitě vévodí hrad Karlštejn, ale oblast nabízí mnohem více než jen návštěvu starobylé památky, kam směřují davy českých i zahraničních turistů. Co podniknout během dnů volna v průběhu zimy v této chráněné krajinné oblasti?

Hrad ve sněhu

Pohled na zasněžený Karlštejn je úžasný, stejně jako procházky v jeho okolí. Velkou výhodou této státní památky je, že je otevřená takřka celoročně, v době vánočních svátků dokonce od úterý do neděle, v lednu a v únoru jen od pátku do neděle. V zimním období se nabízí základní prohlídkový okruh, který zahrnuje reprezentační a soukromé komnaty císaře Karla IV., kdy nechybí samozřejmě kopie české Svatováclavské koruny. Vstupenky se mohou koupit online, proto není třeba stát v mrazech ve frontě před pokladnou.

Procházky po okolí

Vynechat návštěvu hradu Karlštejn? To by byla velká škoda, stejně jako se neprojít v okolí Berounky. Z hotelu Karlštejn, který je přímo na jejím břehu, vede několik turistických tras slibujících překrásné výhledy i romantickou zimní přírodu. Náročnost si lze zvolit podle vlastní fyzičky, přičemž obtížnější je výšlap na vyhlídku Skála s pohledem na poutní místo Svatý Jan pod Skalou. Naopak lehčí jsou trasy na Tetínské vrchy, které začínají v Berouně na železniční stanici.

Feminela.cz Hotelmlyn 01

Pohoda v sauně

Na turistiku je příliš sněhu? Zimní krajina Českého krasu nadchne panenskou přírodou a tichem, které očišťuje mysl od starostí, ale co dělat, když teploty klesnou hluboko pod nulou? V hotelu Mlýn Karlštejn se nachází Wellness centrum s finskou saunou a vířivkou, což jistě ocení nejen zamilované páry. Rodiny s dětmi zase potěší romantický pokoj královny Elišky s koutkem pro princezny, kde si bude připadat každá holčička jako v ráji a zabaví se na dlouhé hodiny.