Metal Faucet Modern Gray Kitchen

Mušky zabydlené v kuchyňském dřezu zlikviduje ocet a vařící voda

V létě se v mnoha domácnostech každoročně objevují různé mušky. Nejčastěji octomilky, ale může se jednat i o jiné druhy. Netřeba dodávat, že jde zpravidla o návštěvníky nevítané. Ve většině případů se podaří místo, odkud vylétají, lokalizovat a muškám tak zabránit v jejich množení. Většinou s k nám dostanou s nějakým ovocem či zeleninou a v bytě, který jim poskytuje příhodné podmínky, se rychle rozmnoží v košíku s těmito potravinami, případně ve spižírně. Ale občas se prostě objeví a obyvatelům bytu je záhadou, kde se vlastně berou.

Hnízdo ukryté ve dřezu

Je-li to případ i vaší domácnosti, mušky se vám pravděpodobně uhnízdily v odpadu kuchyňského dřezu. Buďto úspěšně přežívají přímo v odtoku ze dřezu, nebo, což je častější případ, jsou v prostoru za přepadovým otvorem. Tam je většinou sucho, protože málokdo nechá svůj dřez přetékat, aby byla tahle bezpečnostní pojistka potřeba, a zároveň tam mají mušky dostatek potravy. Skrze tento otvor se totiž dostanou ke zbytkům jídla ve dřezu i v odpadu samotném.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbavte se jich

Dřez a oba jeho odpady je pochopitelně třeba pečlivě vyčistit, chcete-li se těchto mušek zbavit. Můžete vsadit na jistotu a sáhnout po Savu nebo jiné účinné dezinfekci, která vám od mušek rychle pomůže. Pokud vám ovšem záleží i na životním prostředí, použijte vroucí vodu a propláchnutý odpad zalijte octem. Celý postup dvakrát nebo třikrát zopakujte, abyste měli jistotu, že jste mušky opravdu zlikvidovali.

Prevence je nejlepší

Do budoucna je pak lepší vsadit na prevenci. Ovoce a zeleninu uchovávejte v sítěných pytlících proti hmyzu, které je možné vyprat. Zároveň je dobré nenechávat nádobí se zbytky jídla ve dřezu nebo na kuchyňské lince, myjte ho pokud možno bezprostředně po použití. Odpad je pak dobré jednou za čas propláchnout octem a také roztokem jedlé sody s trochou citronové šťávy nebo esenciálního oleje.

Zdroj: https://www.thisoldhouse.com/pest-control/reviews/how-to-get-rid-of-drain-flies