Laundry 4017609 1920

Na chuť kyselá, ale při péči o pleť umí šťáva známého ovoce velmi prospět

Toužíte po dokonalé pleti, ale nejste si jistí, jaký komerční přípravek používat, nebo vás odrazuje jejich cena? Jako nejvhodnější řešení se nabízí vyrobit si doma skutečně účinné a naprosto přírodní sérum, které vaší pleti zaručí tu nejlepší a šetrnou péči.

Potřebné ingredience

Pro přípravu přírodního séra pro ošetření a revitalizaci pleti budete potřebovat pouze dvě ingredience, kterými jsou:

  • Šťáva z ½ citronu
  • Vitamín E – 1 kapsle.
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Příprava a účinky

Příprava séra je velice jednoduchá. Vezměte si čistou misku a vymačkejte do ní šťávu z půlky středně velkého citronu. Do této šťávy je zapotřebí přidat obsah jedné kapsle vitamínu E, které jsou běžně k dostání v lékárnách a lze je zakoupit také online.

Směs citronové šťávy a vitamínu E důkladně promíchejte a naneste na obličej, k čemuž můžete použít například vatový tampon. Sérum jemně vmasírujte do pokožky po dobu přibližně 5 minut a poté je opláchněte vlažnou vodou. Tento postup se doporučuje provádět dvakrát denně, a to ráno po probuzení a večer před ulehnutím. Vyzkoušejte jeho účinky i vy a uvidíte, že budete příjemně překvapeni. Jen je potřeba myslet na to, že přes své blahodárné působení citronová šťáva pleť vysušuje a bude tedy nutné ji vždy řádně namazat vhodným hydratačním krémem, denním nebo nočním.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Toto sérum nejen že vaši pleť vyčistí, projasní a revitalizuje, ale působí také na případné jizvy, které výrazně zesvětluje, což je dáno právě přítomností obou složek, tedy vitamínu E a citronové šťávy, která skvěle působí jako prostředek pro jemné, ale důkladné ošetření pleti. Je prokázáno, že tento přípravek působí také na zesvětlení, případně dokonce i vymizení pih a také strií.

Vitamín E mimo jiné rovněž napomáhá lepšímu prokrvení kožních buněk, přičemž právě pro tento jeho účinek jej řada lékařů předepisuje k užívání po operačních zákrocích.