Shoes 434918 1920

Hladkým a krásným chodidlům to v sandálech sluší. Vyzkoušejte naši ozdravnou kúru

Pokud patříte mezi ty, které trápí suchá či zrohovatělá kůže na patách a další neduhy, nebo si jen zkrátka chcete zajistit krásná chodidla, pak pro vás máme pár tipů. Věděli jste, že abyste si v letních měsících mohli užít otevřené sandály a nemuseli svá chodidla nenápadně schovávat, nemusíte nutně utrácet spoustu peněz za pedikúru?

Mezi nejčastější problémy spojené s našimi chodidly patří popraskané paty, kuří oka, zarostlé nehty či mozoly. Všechny tyto neestetické a mnohdy také bolavé potíže můžete odstranit za pár korun sami. Pojďme se podívat na to, co dělat, abyste předešli suché a popraskané kůži. Krásná chodidla totiž snadno vykouzlíte i v pohodlí domova. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Domácí lázeň z okurky a citrónu 

Ideální péčí o chodidla je pravidelná lázeň. Stačí k ní lavor s vodou a pár snadno dostupných surovin, které zpravidla najdete i doma v lednici. Vyzkoušejte lázeň, do které přidáte nakrájenou okurku a citrón. Nohy do ní ponořte na zhruba 20 minut. Je to jednoduché a stačí tři věci:

  • teplá voda,
  • okurka – změkčuje a zklidňuje podráždění,
  • citrón – rozjasňuje a zvláčňuje suchou kůži.

Jednoduchý a účinný peeling

Po dvacetiminutové lázni je ideální chvíle na domácí peeling. V menší nádobě smíchejte cukr a olivový olej. Měla by vzniknout kašovitá hmota. Prsty ji jemně vmasírujte do pokožky chodidel, opláchněte a osušte. Pak přichází čas na pilník, který by ve vaší koupelně rozhodně neměl chybět.

Až obrousíte odumřelou kůži, sáhněte po krému. Hydratace představuje další z pilířů péče o naši pokožku a chodidla nejsou výjimkou. Jak vidíte, nejde o nic náročného. Všechny potřebné suroviny najdete ve své kuchyni a kvalitní pilník je k dostání v každé drogerii. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Čím pravidelněji se o svá chodidla budete starat, tím lépe. Kůže na patách nestihne zrohovatět a nevzniknou nepříjemné praskliny, které mohou i nepříjemně bolet. Pravidelná péče je cestou ke krásným a zdravým chodidlům. Vyzkoušejte naši lázeň a budete nadšení!