Young Woman Relaxing Sauna

Sauna uvolní celé tělo a pročistí organismus. Je ale třeba znát pravidla

Parní sauna má spoustu zdravotních výhod pro naše tělo. Čím dál více je oblíbená nejen mezi ženami, ale také muži. Má relaxační účinky a nechybí jí ani zdravotní výhody. Je ale nutné vědět, jak správně saunu používat, abyste si naopak na neublížili. Jak se do sauny oblékat, jakou teplotu zvolit a co dělat po její návštěvě?

Horká pára vyčistí naše tělo od toxinů a dalších škodlivin

Horká parní lázeň bude mít spoustu zdravotních účinků na vaše tělo. Zbavíte své tělo škodlivých látek a toxinů, odpočinete si a zapomenete na každodenní stres. Právě parní sauna může být řešením, pokud máte za sebou náročný den a potřebujete pár minut pro sebe. Sauna vaše tělo uvolní, vysoká teplota sníží hladinu stresu. Navíc během sezení v sauně zlepšíte krevní oběh.

Je to prostředek, který vám pomůže znovu najít sílu. Jak ale správně parní saunu používat? Nejdříve se musíte osprchovat, kvůli nečistotám a potu. Protože používáte společné prostory, je sprchování nezbytné. Navíc tím můžete začít otužovat své tělo. Pokud jste v parní sauně nikdy nebyli, na začátek je vhodné tam být pouze několik minut. Interval ale můžete postupně prodlužovat, v sauně však nezůstávejte déle než hodinu.

Zdroj obrázku: Freepik

I po parní sauně je nutné se osprchovat

Pauzu v sauně si dělejte každých deset minut. Po sezení si pak dejte studenou nebo vlažnou sprchu, abyste odstranili pot. V některých saunách dnes dokonce najdete kyblíky s vodou nebo ledem, které můžete použít k ochlazení. Je to způsob, jak se naučit otužovat. Během sezení v sauně nezapomínejte doplňovat tekutiny, protože se budete hodně potit a mohlo být dojít k dehydrataci celého těla.

Délku odpočinku pak necháme na vás. Podle odborníků by se mělo jednat o stejný čas, jaký jste strávili v sauně samotné. Na své tělo nespěchejte. Do sauny by se pak neměli vydávat lidé, kteří mají revma nebo kardiovaskulární onemocnění.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-use-a-sauna#safety-tips