Woman Using Toilet Morning

Mnoho lidí neumí toaletu správně použít. Špatná poloha při sezení vede nejen k hemeroidům

Víte, jak správně sedět na toaletě? I to může být důvodem, že se vám tvoří hemeroidy nebo proč je pro vás vyprazdňování bolestivou záležitostí. I pozice při sezení na záchodě totiž hraje svou roli. O správném vyprazdňování se ale stále moc nemluví, protože se jedná o intimní záležitost. Poloha při sezení na záchodě může ovlivnit fungování střev. Objevit se může zácpa nebo hemeroidy, a právě proto je dobré vědět, jak si na toaletu správně sednout.

Jaké chyby na toaletě děláme?

Když sedíme na toaletě, stydko-rektální sval je napnutý a konečník prohnutý, je to poloha, ve které se nemůže přirozeně uvolnit. Právě proto nedojde k plnému vyprázdnění. Je třeba mít nohy pokrčené v úhlu 35 stupňů. Touto problematikou se zabývalo již několik vědců, kteří chtěli dokázat, jak se správně vyprázdnit a jaká poloha je vhodná. Ke studii bylo přizváno několik lidí, kteří byli rozděleni do skupin.

Lišily se podle polohy při vyprazdňování. Ti, kteří zaujali klasickou polohu, která je nám všem známá, se vyprazdňovali o něco déle, než ti, kteří měli nohy ve vyšší poloze a jejich celková poloha byla přirozenější. Defekace v dřepu může trvat jen několik desítek sekund.

Zdroj obrázku: Freepik

Naši předkové netrpěli dnešními onemocněními

Naši předkové věděli, jak se správně vyprazdňovat. Neznali nemoci, kterými lidé trpí dnes. Dříve nebyly klasické záchody, k vyprazdňování jim stačila díra v zemi. Tím pádem museli lidé do podřepu, a to je ta nejlepší poloha, kterou můžete zaujmout při defekaci. Můžete si používání toalety hodně usnadnit, pokud použijete pomůcky, které vám pomohou k lepší poloze, a tím pádem ke snadnějšímu vyprázdnění.

Pod nohy si můžete dát misku nebo stoličku a ulevíte tak nejen sobě, ale hlavně střevům a konečníku. Defekace bude o mnoho rychlejší a nebudete se u toho vůbec trápit. Můžete si být jistí, že se vám vyhnou infekce nebo problémy s hemeroidy. Jestli máte problémy s vyprazdňováním, měli byste zvýšit fyzickou aktivitu a také si dopřát více vlákniny.

Zdroj: https://www.plumbworld.co.uk/blog/best-position-to-sit-on-the-toilet