Stylish Woman Spending Time Spring Park

Na podzim potřebují vlasy i pleť zvláštní péči

Každé roční období vyžaduje malou změnu v péči o pleť i vlasy. Září je prvním měsícem, kdy můžete do své rutiny přidat podzimní procedury. V každém případě byste se měly zamyslet nad tím, jak o sebe pečujete během chladnějších měsíců, kdy pokožka i vlasy potřebují mnohem více hydratace. Poradíme vám, jak to udělat správně.

Péče o pleť

Po horkém létě a s chladnějším počasím potřebuje pleť hlavně hydrataci. Hydratační krémy nebo cleanser vám poskytnou krásnou a hladkou pokožku i během podzimních a zimních měsíců. S nástupem podzimu nesmíte začít panikařit, když se na vašem obličeji objeví nějaké pupínky. Jednou za týden zkuste hydratační masku a vaše pleť bude brzy znovu dokonalá.

Naučte se s sebou všude nosit hydratační krém. V chladném počasí je hydratace to nejdůležitější, co musíte pro svou pokožku udělat. Myslete také na to, že méně kvalitní kosmetika a make-up ji budou vysušovat. Soustřeďte se proto na kvalitní produkty. Možná budou trochu dražší, ale vaše pokožka díky nim nebude tak zničená. A nezapomínejte na dobrou ranní i večerní rutinu.

woman-home-applying-cream-mask
Zdroj obrázku: Freepik

Krásné vlasy můžete mít i na podzim

Pro horké dny je culík ideální možností, ale na podzim na něj zapomeňte. Vlasy si díky tomu hodně odpočinou. Právě na podzim je také ideální čas, abyste se nechaly ostříhat. Dlouhodobý pobyt na slunci je poškodí a nový sestřih zajistí, že budou mít dost energie pro další růst. Dopřejte vlasům také hodně hydratace pomocí kondicionéru.

Proveďte malou investici a pořiďte si nové vlasové produkty. Přidejte ochranný sprej, sérum nebo krém. Než vezmete příště do ruky fén, použijte ochranný prostředek na vlasy. Tím je ochráníte před lámáním. Kupte si také nový šampon a kondicionér. Na podzim je nejlepší značka Nioxin, která vlasy po létě obnoví a pomůže je udržet v plném objemu. Jak se na další roční období připravujete vy?

Zdroj: https://www.vita4you.gr/blog-vita4you/en/item/how-do-i-take-care-of-my-skin-in-autumn.html, https://www.rossanoferretti.com/autumn-haircare-tips-for-healthy-hair/