Close Up Detail Bare Skin Man Back With Scattered Moles Freckles Checking Benign Moles

Na pokožku zad se často zapomíná, i ona ale potřebuje pravidelnou péči

Máte záda plná skvrn nebo si jen chcete dopřát kvalitní péči o své zadní partie? Není jednoduché o ně pečovat, protože si na ně sami nedosáhneme a vždy budeme potřebovat pomoc od někoho dalšího. Vyplatí se ale zádům věnovat dostatečnou péči. Udělejte si jednou za týden čas na očistu zad a dopřejte jim domácí peeling.

Kůže na zádech dostává zabrat hlavně od ručníků

První, co uděláte vždy, když vyjdete ze sprchy, je, že si záda začnete drhnout ručníkem. Bohužel tím své pokožce pouze škodíte, protože ji odíráte a ona se pak může snadno odlupovat. Můžete si udělat také domácí peeling, který můžete nanést buď pomocí kartáče s dlouhou rukojetí, nebo budete muset poprosit o pomoc někoho z rodiny.

Peeling si můžete koupit nebo si vyrobit vlastní. K tomu budete potřebovat pouze dvě lžíce mleté skořice, kterou smíchejte s hnědým cukrem a olivovým olejem. Používejte vždy hnědý cukr, protože má větší krystalky než bílý, a peeling tak bude účinnější. Namočte si nejdříve záda a poté do nich peeling jemně vetřete. Po dvou minutách masáže si záda opláchněte vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Na zádech se často tvoří akné

Jestli máte sklony k tvorbě akné, můžete aplikovat antibakteriální gel, nebo dokonce zinkovou mast. Jsou velmi účinné na akné i na černé tečky a další nečistoty. Ošetření můžete provádět každý den, po několika dnech už bude stačit pouze jednou týdně. O záda se musíte starat pečlivě, protože tím, že si na ně nevidíte, neuvidíte problémy, které se mohou vyskytnout.

Peeling si můžete udělat také z kávové sedliny. Je vhodný především pro pokožku, která se často odlupuje. Starší vrstva pokožky se snáze odstraní a může se lépe vytvořit nová. Proto je peeling potřeba opakovat alespoň dvakrát nebo třikrát týdně. Pokožka bude hebká, hladká a vypadat mladší. Peeling si můžete také zakoupit, ale rozhodně se vyplatí udělat si ho doma.

Zdroj: https://www.refinery29.com/en-us/chest-back-skincare