Woman With Curly Hair Beautiful Make Up

Stále dlouhé vlasy už jsou nuda. Krátký sestřih dodá šmrnc a ubere pár kilo navíc

Dlouhé vlasy jsou krásné, ale poněkud nudné. Vážíme si tradice, ale někdy stojí za to zkusit nějakou změnu. A to zejména tehdy, pokud chceme naší postavě opticky ubrat nějaké to kilo navíc. Poradíme, které styly vám budou slušet nejvíc.

Dlouhé vlasy nemaskují kila, ale krk

Častou chybou žen s pár kily navíc je to, že si myslí, že jim dlouhé rozpuštěné vlasy pomohou zamaskovat nadbytečná kila. Opak je ale pravdou. Většinou docílí jen toho, že působí, že nemají vůbec žádný krk. Raději vyzkoušejte jiné účesy, které vám znovu vrátí sebevědomí.

Mladistvé mikádo

Zkrátit vlasy rozhodně není špatný nápad. Díky kratším vlasům můžeme snadněji nechat vyniknout rysům svého obličeje a zdůraznit jeho kontury. Zapomeňte ale na strohé střihy. Zvolte spíše uvolněné sestříhané mikádo s pěšinkou na bok a třeba i kratší ofinou.

Zdroj obrázku: Freepik

Odhalte krk

Právě prodloužení krku je něco, čeho chceme za každou cenu dosáhnout, pokud usilujeme o prodloužení postavy. Dobrou volbou v tomto směru může být klasické krátké mikádo, kdy jsou přední prameny delší než ty zadní a vzadu je tedy krásně vidět šíje, která může skutečně vyniknout. Zvažte i změnu barvy. Omladí vás odstíny plavé, která by však neměla být jednolitá, aby působila stále přirozeně.

Delší ofina

Pokud zkracujete vlasy, myslete na to, že ofina může klidně zůstat mírně prodloužená. Účes s delší ofinou sčesanou dozadu působí velmi mladistvě a ležérně. Nezapomeňte na pěšinku uprostřed a nechte se v kadeřnictví poučit o tom, jak vlasy správně foukat, aby vám skutečně držely.

Krátký střih i změna barvy

Odvážnější dámy mohou zkusit kratší střih a razantní změnu barvy. Postranně vyholená hlava dodává mladistvé a rebelské kouzlo. Je důležité, aby vám stylista poradil, kterou stranu zkrátit a jak vlasy správně česat. Pamatujte, že tento odvážný styling se hodí spíše k profesím, kde nemusíte splňovat určité standardy vzhledu. Vsaďte také na výraznější barvu. Co třeba divoce červené odstíny?

Zdroj: https://www.cosmopolitan.com/style-beauty/beauty/advice/a27783/short-hair-hacks/