Mother Her Children Are Playing With Confetti Carnival Costume

Návštěvníci festivalu pro děti zuří. „Obrovské fronty, malý areál a bezdůvodně stržené peníze!“

Měla to být pohodová sobota pro rodiny, ale opak byl pravdou. Takový byl královéhradecký Fesťáček, kterého jsem se s rodinou také zúčastnila. Nejenom mezi svými přáteli, ale i na facebookové události jsem si potvrdila, že negativní dojem z celé akce nemám jenom já.

Začalo to už před rokem

Ono to vše začalo už loňský rok, kdy byla naplánována akce s názvem Kinder Fest, na kterou jsme si zakoupili lístky – podotýkám, že nebyly nijak levné. Už zhruba týden před akcí nevypadala předpověď počasí nijak růžově. Organizátoři nás ale stále nechávaly v napětí. A to opravdu dlouho. Doslova až do sobotního rána. Až v tu chvíli jsme se prostřednictvím sociálních sítí dozvěděli, že z důvodu nepřízně počasí se celá akce naplánovaná na královéhradeckém letišti ruší. Už v tu dobu jsem si říkala, že pořadatelsky to nebylo moc dobře zvládnuté a že určitě bude hodně rodin, které sociální sítě nesledují a na akci dorazí.

Snad to bude jiné

Doufala jsem, že letošní rok bude jiný, že se management festivalu poučil z různých chyb a letošní Fesťáček – ano, akce byla přejmenována, bude v pohodě. Lístky z loňska zůstaly v platnosti, počasí bylo slibné, a tak jsme se s rodinou těšili na skvělou akci, kde se náš syn vyřádí. Tentokrát na jiném místě, v Šimkových sadech v Hradci Králové. Bohužel, ani letos to nedopadlo podle představ.

Zdroj obrázku: Freepik

Kdo si počká, ten se dočká

Nebyli jsme jediní, kdo se rozhodl vyrazit už ráno, abychom stihli první vystoupení. Bohužel nás bylo tolik, že se před hlavním vstupem vytvořila pořádná fronta. Lidé u vstupu nezvládali odbavovat nově příchozí dostatečně rychle. Doslova nekonečná fronta ubíhala velmi pomalu, a tak čekání v délce několika desítek minut znamenalo to, že jsme z prvního interpreta stihli jenom minimum. A nebyli jsme jediní. Už ve frontě bylo možné zaslechnout mnoho negativních ohlasů na rychlost odbavení a kapacitu jediného možného vchodu a zároveň východu.

Ani hotovost, ani platební karty nebereme

Další problém nastal ve chvíli, kdy jsme se chtěli občerstvit. Po tom, co jsme si vystáli frontu u stánku, jsme se dozvěděli, že celý festival jede cashless – to znamená, že neberou ani hotovost, ani naše klasické platební karty. Musíme mít speciální festivalovou NFC kartu. A tu vydávaly jenom v jediném stánku, s obrovskou frontou. Jinak se pořídit nedala – ani s předstihem online, jak bývá na jiných akcích zvykem. Vše až na místě. Takže z fronty od stánku do další fronty, na festivalovou platební kartičku, se kterou jsme se mohli vydat znovu do fronty ke stánku.

Minus třicet korun

Z jiných akcí vím, že cashless systém nabízí možnost objednání i dobití s předstihem online, což znamená i bezplatné vydání. Fesťáček ale nabízel jenom možnost získání a dobití na místě. A to bylo automaticky zpoplatněno částkou 30 Kč. Tato suma byla hned obratem po dobití automaticky stržena. Takže z dobité pětistovky jsem měla na kartě při odchodu jen 470 Kč. Jak spravedlivé a férové…

Zdroj obrázku: Freepik

A zase do front

Po vystání fronty na jídlo jsme patřili ke šťastlivcům, na které ještě něco zbylo. Postupem času množství jídla docházelo a řada lidí to musela řešit například vzdálenějším veřejným fast foodem, nebo obchoďákem. Když jsme se najedli, vyrazili jsme na atrakce. Třeba malování na obličej, kde jsme byli po vystání fronty zbaveni dalších peněz, i když jsem si myslela, že vše má být v rámci vstupu zdarma. Nekonečné fronty nás ale čekaly i na trampolínách, nebo dětském vláčku, který byl na množství lidí v areálu taktéž poddimenzován. Dětský kolotoč, tam to bylo vyloženě o ostrých loktech, jinak se vaše dítě prostě nesvezlo.

My to smažeme…

Stejně jako mnoho jiných, jsem se rozhodla ještě večer po příjezdu domů podívat na facebookovou stránku události. Na poslední příspěvek s informací, že je „vyprodáno“. To mě totálně namíchlo – přece, když vědí že je vyprodáno, proč nějak nenavýší velikost areálu, množství občerstvení a atrakcí? Po rozkliknutí komentářů jsem očividně nebyla jediná, komu se Fesťáček v Hradci Králové nelíbil. Kromě toho, co jsem uváděla já, řešili ostatní také problém s naprosto laxním personálem u skákacích, nafukovacích atrakcí, nepřipravené parkovací plochy ani informace o nich, nebo dokonce mrtvý krtek v místech, kde si měly hrát děti.

Hned v neděli ráno jsem se chtěla podívat na to, jaké další negativa se v komentářích objevily. Jaké bylo moje překvapení, když celý příspěvek, tedy včetně všech negativních komentářů, zmizel. Opravdu hrdinské, vážení organizátoři, smazat veškerou kritiku, místo abyste se omluvili a postavili se k ní čelem. Alespoň vím, že ode mě už neuvidíte nikdy ani korunu, ať se jmenujete Kinder Fest, nebo Fesťáček. A myslím, že dle ohlasů z HK rozhodně nebudu jediná.

Zdroj: Autorský text, Facebook, emailový příspěvek + rozhovor s návštěvnicí festivalu