Beetroot Juice White

Nejlepší sirup proti kašli si každý připraví sám. Síla červené řepy je bezkonkurenční

Řepa má v naší kuchyni nezastupitelné místo. A to je dobře, protože se jedná o jeden z nejzdravějších druhů zeleniny na světe. Vyplatí se ji konzumovat především v podzimním a zimním období, protože posiluje imunitu. Sirup z červené řepy pomůže při kašli a chrapotu, posílí imunitu a pomůže v boji s infekcemi.

Je zdrojem mnoha vitamínů a minerálů

Červená řepa je pokladnicí vitamínů a minerálů. Obsahuje vitamíny skupiny B včetně kyseliny listové, vitamín C, vitamín A, vitamín E a vitamín K. Kromě toho v ní najdeme draslík, železo, vápník, hořčík, sodík, zinek, měď, mangan a selen. Má vysoký obsah antioxidantů a je výborným zdrojem vlákniny. Přitom má velmi nízký obsah kalorií.

Řepě se připisují mnohé léčivé vlastnosti včetně snížení krevního tlaku, snížení cholesterolu, snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění a silné hematopoetické vlastnosti. Podporuje imunitní systém a tělo vyčerpané nemocí. Zlepšuje vytrvalost a má pozitivní vliv na trávicí systém. Snižuje riziko vzniku rakoviny tlustého střeva a konečníku. Podporuje mozek tím, že zlepšuje krevní oběh.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak sirup vyrobit?

Sirup z červené řepy není tak známý, což je škoda, protože má spoustu prospěšných vlastností a lze ho snadno připravit doma. V minulosti se s ním léčila anémie, suchý i vlhký kašel a škrábání v krku. Sirup lze ale použít při jakýchkoliv infekcích, protože brzdí jejich rozvoj, a posiluje imunitu v podzimním a zimním období.

Sirup z červené řepy lze připravit jen ze dvou surovin – zeleniny a cukru nebo medu. Pokud sáhnete po medu, zvolte lipový, medovicový nebo pohankový. Jednu červenou řepu oloupejte a nastrouhejte na struhadle. Přidejte dvě lžičky cukru nebo medu a trochu nastrouhaného zázvoru. Důkladně promíchejte a pomalu zahřívejte asi 20 minut. Pozor, směs nesmí přijít k varu. Sirup můžete užívat několikrát denně. Je možné ho podávat i dětem po prvním roce života.

Zdroj: https://nutritiouslife.com/recipes/beet-syrup/