Watch Your Head

Někteří šéfové vás mohou dostat i do blázince

By: Kenny Louie

Naštěstí takového šéfa nemám, ale je spousta lidí, kteří chodí z práce naprosto vyčerpaní, a je toho na ně moc. Jsou nadřízení, se kterými budete vycházet jako přátelé, jsou chápaví a dá se s nimi domluvit na všem. Pokud takové máte, tak za to buďte rádi.

Na druhou stranu jsou šéfové, kteří vás snad mohou dostat i do blázince. Sama jsme zažila dva vyslovené tyrany, jeden je dokonce mediálně známý a známá je i jeho manželka a proto samozřejmě nebudu říkat jejich jména, známe je totiž všichni. Tito lidé kladli na své zaměstnance neskutečné nároky. Zabavovali osobní věci, na pracovišti jsme nesměli mít ani fotografii svého dítěte a podobně.

Tyran vám hezkou práci zprotiví

Práce to byla hezká, ale bohužel nadřízení byli tak šílení, že se pod nimi nedalo pracovat. Dokázali přijít s nějakým nápadem, který se podle jejich přání zrealizoval, najednou se jim nápad nelíbil a vše se muselo předělávat a to klidně do půlnoci. Pracovní doba neexistovala.

Osobní život pro tyto lidi neměl žádnou váhu a žilo se pouze profesí. Při pořádání vánočního večírku jsme dostali zasedací pořádky a nebylo to tak, že jsme si mohli sednout vedle člověka sobě blízkého, ale vedle toho s kým jsme si neměli co říct a to jen proto, abychom se sblížili. Celý program byl nalajnovaný do puntíku a nikdo nesměl udělat nic jiného, než bylo v  plánu.

Psychopat může i šikanovat

Druhý můj šéf, který se nejprve jevil strašně přátelsky a dostal ze mě tak i osobní informace, se později taktéž velmi vybarvil. Byl to psychopat a já zažila v práci i šikanu a proto jsem z ní byla nucena odejít i přesto, že se mi na tomto místě líbilo a práce mi vyhovovala.

Nenechte si líbit psychické trýznění, protože budete v práci nešťastní a to se projeví i na výsledcích, které pak odvádíte. Nebudete se soustředit na to, co je pro vás důležité, ale budete v psychickém rozpoložení a budete dělat chyby.