Nepříjemný zápach z bot bude minulostí. Vypořádá se s ním jednoduchý osvěžovač

Jestli vás trápí nepříjemný zápach z bot, peněženky nebo skříně s oblečením a nechcete utrácet mnoho peněz za přípravky, které by měly zápach odstranit, můžete si udělat domácí osvěžovač. Je levný, účinný a navíc vyrobený z přírodních surovin. Udělejte si takový osvěžovač do bot, jehož příprava není náročná. Budete potřebovat jen několik surovin.

Domácí osvěžovač se bude hodit nejen do bot

Připravte si několik surovin, které najdete doma. Potřebovat budete granulovaný černý čaj, dva látkové sáčky nebo klidně ponožky, sušené okvětní lístky, gumičky a také parfémovaný olej. Pokud všechny látky spojíte, vytvoříte aroma, které účinně zabrání v šíření zápachu a osvěžovač pak můžete použít nejen do obuvi, ale také do šatní skříně nebo peněženky.

Příprava je snadná. Připravte si buď ponožky, nebo sáčky. Čaj nasypte dovnitř, přidejte několik kapek vonného oleje a sušené okvětní lístky. Poté ponožky svažte elastickými pásky nebo tenkými gumičkami a vložte na celou noc do bot.

Zdroj obrázku: Freepik

Díky surovinám se zbavíte zápachu na delší dobu

Osvěžující sáčky můžete pověsit do šatní skříně nebo je vložit do kabelky, pokud z ní ucítíte nepříjemný zápach. Ten se může linout hned z několika důvodů. Problém zapáchající obuvi je ale problémem spousty lidí. Jedním z důvodů je nadměrné nošení obuvi, nošení ponožek z neprodyšného materiálu nebo takových bot, které jsou vyrobené z nekvalitních materiálů, kvůli kterým bota nemůže dýchat.

Pokud se o boty nestaráte, mohou se vám „odměnit“ právě zápachem. Nohy si pravidelně myjte v roztoku, kterým odstraníte nejen zápach, ale také nohám ulevíte. Osvěžovače obuvi sice na chvilku pomohou, ale neodstraní příčinu zápachu. Proto si raději připlaťte za kvalitní obuv. O boty je také nutné pečovat, aby nohám sloužily a nebolely v nich.

Zdroj: https://www.tipsbulletin.com/homemade-shoe-deodorizer/