Young Person Doing Relaxing Foot Massage Home Bed After Long Hard Working Day Manual Therapy Treatment Pain Fatigue Discomfort Legs

Konec suchým chodidlům a rozpraskaným patám: domácí hydratační péče přinese výsledky už po týdnu

Suché kůži na nohách nesvědčí ani teplé boty, ani chůze naboso. Stačí však týden a poškozená kůže zmizí. Chodidla budou opět hladká, hebká a rozpraskané paty budou minulostí. Pomohou běžně dostupné přípravky s léčivými účinky, které se aplikují několikrát týdně. Změna se dostaví už za pár dní.

Rozmarýn prokrvuje kůži

Rozmarýn vyhlazuje pokožku. Obsahuje cenné oleje, které zlepšují krevní oběh a okysličují kůži. Bylinná koupel s rozmarýnem a solí chodidla změkčí, rehydratuje a vyhladí. Dvě lžíce sušené bylinky zalijte sklenicí horké vody, odstavte na pět minut a poté sceďte. Pak přelijte do větší mísy, přimíchejte dva litry teplé vody a dvě lžíce kuchyňské soli a do lázně na deset minut namočte nohy.

Nohy osušte ručníkem, už je neoplachujte. Pak je namasírujte olivovým olejem. Už po první koupeli bude pokožka jemná a vyhlazená. Pokud máte rozpraskané paty, kúru opakujte obden po dobu jednoho týdne. Suchou a zrohovatělou pokožku nikdy nedrhněte pemzou ani struhadlem, tím ji ještě víc poškodíte. Místo toho si připravte peeling z dvou lžic cukru, lžíce olivového oleje, lžičky citronové šťávy a lžičku octa. Masírujte chodidla po dobu dvou minut.

Zdroj obrázku: Freepik

Mořské řasy hydratují

Dalším skvělým pomocníkem v boji proti suché pokožce chodidel jsou mořské řasy. Jsou bohaté na kyselinu hyaluronovou, lipidy a polyfenoly. Díky nim bude pokožka dlouhodobě hydratovaná, okysličená a odolná vůči keratóze neboli kuřecí kůži. Smíchejte dvě lžíce řas v prášku (najdete je v drogerii s přírodní kosmetikou) se dvěma lžícemi olivového oleje.

Nejprve naneste silnou vrstvu připravené směsi na chodidla. Poté je zabalte do alobalu. Po zhruba osmi minutách obklad opláchněte teplou vodou. Opakujte každé dva dny po dobu jednoho týdne. Výsledek bude znatelný už po prvním použití. Pokožka se zvláční, suchá kůže zmizí a chodidla budou viditelně zdravější.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/cracked-heel-heal