Stain Tomato Sauce Clothing

Odolné skvrny na oblečení už budou minulostí. S těmito metodami své oděvy zachráníte

Šaty, triko nebo oblíbené kalhoty – to jsou kousky oblečení, které máme rádi, rádi je nosíme, ale občas se na nich objeví skvrna, kterou nejde dostat dolů. Pokud už nevíte, jaký chemický prostředek použít, nemusíte to vzdávat. Už je konec vyhazovaní flekatého oblečení, protože skvrny můžete snadno odstranit pomocí domácích prostředků.

Skvrny jsou prokletím všech žen

Každá žena v domácnosti se setkala se skvrnami, které jdou velmi těžko odstranit. Mezi ty nejhorší patří skvrny od trávy, kávy, vína nebo krve. I s takovými můžete snadno zatočit, pokud budete vědět, jak na to. Mastné skvrny jsou také velkým problémem, ale existují účinné metody, které vám pomohou oblečení vyčistit a díky nimž bude vypadat jako nové.

Pomůže například šedé mýdlo. Je to velmi oblíbený prostředek v domácnosti, který se hodí nejen na odstraňování skvrn. Natřete ho na vlhkou skvrnu a mýdlem rozhodně nešetřete. Látkám neuškodí a čím více ho bude, tím lépe půjde skvrna dolů. Nechte 15 minut působit a poté oděv klasicky vyperte v pračce. Pomoci ale mohou i další suroviny. Jednou z nich je bramborová moučka. Hodí se na jemné látky, na které nemůžete používat nic agresivního. Posypte oblečení, přetřete hadříkem a počkejte, až skvrna zmizí.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete použít také mastek

Oblíbeným prostředkem je také mastek, který si poradí s většinou odolných skvrn. Hodí se především na džíny a podobné materiály. Posypte jím špinavá místa a nechte několik hodin působit. Přikryjte utěrkou a několikrát přejeďte po skvrně horkou žehličkou. Poté odstraňte zbytky mastku a oblečení klasicky vyperte.

Pokud nepomohou domácí metody, můžete samozřejmě použít také chemické prostředky, které najdete v obchodech. Existují speciální odstraňovače skvrn na různé druhy materiálu. Důležitý je ale také prostředek, ve kterém oblečení perete. Skvrny se mohou objevit i po vyprání, pokud dáváte prádla do bubnu pračky moc nebo používáte sypký prášek, který se nestihne dobře rozpustit.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-remove-laundry-stains-with-vinegar-1387973