Mazlicci Nadvaha1

Obezita hrozí i pejskům. Pomůže dieta a dostatek pohybu: hubnout tak může mazlíček i páníček

Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka. Nesmíte to ale s láskou a péčí domácího mazlíčka moc přehánět. Jídlo je velmi lákavé i pro lidi a vysoké procento populace trpí nadměrnou obezitou, u psů to není jinak. Proto musíme dávat pozor nejen na sebe, ale také hlídat přiměřenou stravu i našeho domácího mazlíčka. Pokud už se vám podaří docílit u vašeho pejska obezity, měli byste rychle najít způsob, jak tuto nadváhu odstranit. A právě s tím vám pomůže tento článek.

Zdroj obrázku: Freepik

Nadváha může způsobit pořádnou paseku

Všichni moc dobře víme, co může nadváha způsobit u člověka. Můžeme vás ujistit, že u psa to není jiné. I pes trpící nadváhou bude bojovat s mnoha zdravotními problémy. Mezi nejčastější z nich řadíme sníženou schopnost pohyblivosti, bolest kloubů, dýchací problémy, a dokonce i vznik určitých typů rakoviny. Velmi klíčová je proto správná výživa psa. V žádném případě neházejte psovi žádné pochutiny ani zbytky od stolu. Pro vás je to sice projev lásky, ale pro psa to bude mít dříve nebo později dohru v podobě zdravotních problémů. Pokud už je problém na světě, rozhodně nebude stačit jen přestat psa krmit od stolu, ale je to dobrý začátek.

Zdroj obrázku: Freepik

Vhodné krmivo a dostatek pohybu

Když se snaží zhubnout člověk, musí se obklopit vhodnou stravou a dostatečně se hýbat. Obě tyto zásady platí také v případě, že potřebuje shodit pes. Kupte mu proto vhodné granule s nízkým obsahem kalorií, pokud krmíte BARF stravou, nakupte dietní maso (krůta, kuře, ryby) a dietní přílohy. Psovi zajistěte dostatečné množství pohybu, využít můžete procházky, plavání v rybníce, ale i třeba hru s jinými psy či aportování oblíbených míčků, frisbee a další činnosti. Nezapomeňte také psa pravidelně vážit a zaznamenávat si hmotnost psa, ať můžete zhodnotit pokroky. Pes se může na váhu posadit sám nebo se zvažte se psem, bez psa a váhu odečtěte.

Zdroj: https://www.akc.org/expert-advice/health/fat-dogs-and-dog-obesity/