High Angle Arrangement With Nuts Cinnamon Sticks

Oblíbená skořice může domov provonět nejen o Vánocích. Její aroma vyžene otravný hmyz

Skořice je součástí většiny kuchyní, avšak má mnoho způsobů využití i mimo ni! Skořice je jedním z nejoblíbenějších koření západní kuchyně, které lze přidat do dezertů a nápojů. Použití skořice se však neomezuje pouze na vaření, může se hodit pro další účely. Je nejen skvělým zdrojem vůně s nádechem Vánoc, ale pomůže taky s hmyzem a jinými škůdci. Zde je 6 alternativních použití skořice!

Provoní domov

Ať váš dům hezky voní! Skořice může být použita k boji proti jakémukoliv zápachu v domě, zejména v kuchyni. Stačí přidat několik skořicových tyčinek, pár čerstvých plátků pomeranče a hrst brusinek do hrnce s vroucí vodou. Vůně koření naplní dům krásnou vůní.

Repelent proti otravnému hmyzu

Skořice může být použita k uklidnění podráždění po kousnutí komárem. Stačí připravit směs z jednoho dílu skořice a medu a aplikovat ji na postiženou oblast. Účinně vás zbaví svědění. Přidejte do suchého látkového sáčku skořicové tyčinky, levanduli a rozmarýn. Umístěte tento vak do skříně, aby se moli nekrmili vašimi svetry.

Zdroj obrázku: Freepik

Vonné svíčky

Vytvořte rychlou voňavou svíčkovou tyčinku tak, že jen oblepíte svíčku skořicovými tyčinkami. Jakmile svíčku zapálíte, teplý vosk zahřeje také skořicové tyčinky a místnost bude provoněna.

Vyžene mravence

Použijte skořici jako zcela přirozený způsob, jak udržet mravence dál od vašeho domova. Mravenci nenávidí skořici a její rozptýlení vás uchrání před použitím chemikálií.

Skoncuje se zápachem

Zakryje silné domácí pachy. Rychlý způsob, jak zakrýt silný a štiplavý zápach v našem domě, je nasypat trochu skořice na plech na pečení. Pečte skořici na 120 °C po dobu jedné hodiny, abyste zápach porazili.

Kouzelné vysávání

Používejte skořici při vysávání domu. Svůj domov můžete provonět při vysávání vysypáním 2 lžic skořice na podlahu/koberec. Když vysajete tuto oblast, skořicový prášek mírně provoní dům díky uvolnění několika esenciálních olejů.

Zdroj: https://www.masterclass.com/articles/how-to-use-cinnamon-sticks