Profile View Man With Hoodie Trying Pick Lock House Forcing His Entry

Ochraňte svůj byt a majetek během dovolené

Zanechat opuštěný byt v dnešní době, kdy třeba odjíždíme na dovolenou, může být riskantní, není-li vhodně zabezpečený. Po světě chodí různí nenechavci, kteří právě takové byty vyhledávají, aby si z nich mohli něco cenného odnést. Pokud nechcete být jejich snadným cílem, inspirujte se našimi tipy.

Prevence před odjezdem na dovolenou

Máte-li ve zvyku se na sociálních sítích chlubit tím, že vyrážíte na perfektní dovolenou, přímo si říkáte o to, aby váš prázdný byt někdo nezvaný navštívil. Raději se o plánované dovolené nikomu nezmiňujte. Stojí za to ale požádat sousedy o občasnou kontrolu bytu. Také byste měli zařídit vybírání poštovní schránky. Je-li plná letáků a další pošty, vysílá jasné signály o tom, že její majitelé nejspíš nebudou doma, aby je mohli pravidelně odebírat.

Bezpečnostní dveře a zámek

Jistě se vyplatí si jako vstupní dveře do bytu pořídit bezpečnostní dveře, které jsou odolné vůči mechanickému poškození a vniknutí. Jejich překonání, jsou-li zároveň opatřené kvalitním zámkem a kováním, je s běžným nářadím poměrně těžké, až nemožné. Obvykle je zapotřebí nářadí, které používají například hasiči při výjezdech.

Zdroj obrázku: Freepik

Automatické osvětlení

Aby váš prázdný byt působil obydleně, když se právě nacházíte na dovolené, vybavte ho automatickým osvětlením. To se každý den pravidelně v určitou hodinu rozsvítí a bude budit zdání, že v bytě někdo je. Jedná se o maličkost, ale může zloděje odradit od úmyslu váš byt vykrást.

Zabezpečte i všechna okna

Když opouštíte svůj byt, neměli byste nechávat okna otevřená. Zejména si dávejte pozor na ventilačky. Výhodou je, když okna opatříte venkovní žaluzií nebo roletou, kterou překonat není tak jednoduché. Je to sice finančně náročnější investice, ale pomůže vám také se stíněním v létě a s izolací tepla v zimě.

Zdroj: https://www.statefarm.com/simple-insights/residence/ways-to-protect-your-home-when-you-travel