Close Up Smiley Woman Holding Bath Sponge

Odborníci doporučují pravidelně mýt pouze tři části těla

Milujete každodenní sprchování nebo horké koupele? Vědci přišli na to, že je zbytečné si umývat celé tělo. Podle nich totiž stačí zaměřit se na tři místa, abychom se udrželi v čistotě. Každý den bychom se měli zaměřit na jejich umytí. Ušetříte tím spoustu vody a také svého času, ale je to opravdu hygienický způsob, jak se o sebe starat?

Vyplatí se umývat se každý den?

Lékaři vyjádřili názor, že není nezbytně nutné se mýt každý den po celém těle. Podle nich stačí zaměřit se na tři místa, která byste měli denně otírat a umývat, abyste byli skutečně čistí. Znamená to snad, že se přestaneme sprchovat a používat prostředky k odstranění nečistot z těla? Každodenní dlouhá koupel může pro pokožku znamenat ztrátu ochranného filtru.

Máte po koupání pocit, že máte suchou pokožku, která se loupe? Je to právě tím, že ve vodě jste zbytečně dlouho. Pokud k tomu navíc používáte chemické prostředky k mytí, pokožka se tímto bude bránit. Jak často se tedy koupat a je to vůbec nutné? Podle odborníků se stačí zaměřit na tři místa, která bychom měli očišťovat. Chodidla, podpaží a intimní partie. Právě tato tři místa jsou velmi důležitá.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč bychom měli mýt pouze některá místa?

Sprchování je pro některé lidi rituálem, kterého se nevzdají. A není divu, pokud chodíte do sprchy ráno, můžete se tím nastartovat na nový den. Mnozí si neumí představit, že jdou do postele neumytí a nevoňaví. Pokud by ale záleželo na lékařích, ti doporučují si mýt pouze některá místa, a k tomu používat prostředky, které jsou založené na přírodní bázi.

Jedním z problémů je silné drhnutí při mytí, protože se snažíme z pokožky dostat i odolné nečistoty. Bohužel se tím poškozuje vrchní vrstva pokožky, která má ochrannou funkci. Pokud se chcete omýt, neměli byste používat ani dráždivé přípravky. Především ženy by měly věnovat výběru prostředků velkou péči.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/how-often-should-you-shower, https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/conditionsandtreatments/personal-hygiene, https://www.webmd.com/a-to-z-guides/ss/slideshow-shower-bath-mistakes, https://www.health.harvard.edu/blog/showering-daily-is-it-necessary-2019062617193