Body Recreation Beautiful Water Sunny

Opálení pokožky podpoří dostatečná hydratace a strava bohatá na živiny

K opálení je zapotřebí dostatek slunečních paprsků. Při opálení bychom měli dodržovat určitá pravidla, jako nechodit na přímé slunce v pravé poledne, mazat se opalovacím krémem s dostatečným UV faktorem a také kontrolovat svou pokožku. Proto abychom byli opálení krásně do hněda, je dobré doplnit do těla dostatek látek, které takové opálení podporují. Co zahrnout do stravy, abyste urychlili a zdokonalili své opálení?

Hydratace je klíčem ke krásné pleti

Můžete používat veškeré doplňky stravy pro lepší a krásnější opálení, ale pokud tělu nedodáte dostatek hydratace, tedy nejlépe čistou vodu, určitě se opalování na pokožce projeví. Lidé, kteří nepijí dostatečné množství vody, mají kůži poničenou a na první pohled jako pečenou. Buňky v kůži potřebují hydrataci pro správnou pružnost a pevnost. Kůže bez dostatku hydratace je bez lesku a šmrncu.

Zdroj obrázku: Freepik

Betakaroten je nejlepší způsob, jak se rychle opálit

Tato látka účinně vyřazuje toxické účinky volných radikálů, a tak se používá mimo jiné také při onemocnění očí a kůže. Betakaroten má velmi příznivý vliv na práci imunitního systému a kvalitu opálení. Nejenže urychluje získání krásných zlatých odstínů, ale také je konsoliduje. To tělu umožní udržet si letní opálení po delší dobu. Betakaroten je, jak všichni určitě víme, obsažen v mrkvi, ale také v paprice, zelené listové zelenině, brokolici, kapustě, petrželi, ale například i ve špenátu. Pokud upřednostňujete sladší chuť, doporučujeme dodat do těla betakaroten pomocí manga, meruněk, broskví nebo melounu.

Vitamíny a další látky podporující opálení

Mezi hlavní vitamíny, které podporují krásné a zdravé opálení, patří vitamín C, ale také vitamín mládí neboli vitamín E. Tyto, ale i další vitamíny a hlavně zdravé oleje naleznete v sezónním ovoci i zelenině, ale také v kvalitním olivovém oleji či v čerstvých rybách.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/how-to-tan-safely, https://www.webmd.com/beauty/features/drink-water-skin, https://www.healthline.com/health/beta-carotene-benefits, https://www.healthline.com/health/4-best-vitamins-for-skin