Fit Woman Holding Lotion Her Body

Oslňte krásným dekoltem bez jediné chybičky. Tyto triky zajistí pevnou a hladkou pokožku

Chcete zpevnit dekolt a získat pevnou pokožku, na kterou budete pyšná? Vyzkoušejte tento domácí zábal, který dokáže pokožku vypnout, vyživit a podpořit její zdravý a mladistvý vzhled.

Rozmarýnový zábal

Jak postupovat? Dvě polévkové lžíce rozmarýnu zalijte sklenicí vroucí vody a nechte 10 minut stát. V misce si mezitím rozšlehejte žloutek a poté přidejte nálev a lžíci medu. Ponořte dva velké kusy gázy do připravené tekutiny. Jednu si omotejte kolem krku, druhou si dejte do výstřihu.

Asi po pěti minutách znovu navlhčete a opět přitlačte na výše zmíněná místa. Přibližně po dalších pěti minutách gázu sundejte a pokožku opláchněte teplou vodou. Rozmarýnový obklad zpevňuje pokožku krku a dekoltu a vrací jí pevnost, kterou může s věkem ztrácet.

Spánek na zádech

Pevnou pokožku v dekoltu vám pomůže zajistit také spaní na zádech. Při pravidelném spánku na boku, nebo dokonce na břiše hrozí vznik zbytečných rýh a vrásek. To platí zejména tehdy, pokud máte větší prsa. Pokud chcete své pokožce dopřát skutečně to nejlepší, pak spěte s cestovním polštářkem, který krk dobře zafixuje, a zabrání tak vzniku nechtěných vrásek a rýh na kůži. Dále se vyplatí zvolit nižší polštář, aby se vám hlava neskutálela bokem nebo dolů.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na parfémy

Parfémy by se neměly nanášet na krk ani do dekoltu. Obsahují totiž alkohol, který pokožku namáhá a vysušuje. Navíc může obsahovat látky, které zvyšují citlivost pokožky na sluneční záření. Následkem toho se mohou snadněji objevovat pigmentové skvrny. Proto si parfém raději v malém množství naneste za ušní boltce nebo na vnitřní stranu zápěstí, kde tyto potíže nehrozí, ale vůně se díky pulsním bodům rozvine stejně dobře.

Zbavte se kouření

Podobně jako sluneční záření i kouření způsobuje předčasné stárnutí kůže. Chemické látky, které se nachází v cigaretového dýmu, poškozují elastická vlákna v pokožce, ale také zhoršují výživu pleti a poškozují její přirozenou obranyschopnost.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/decolletage