Oslňte krásným dekoltem bez jediné chybičky. Tyto triky zajistí pevnou a hladkou pokožku

Chcete zpevnit dekolt a získat pevnou pokožku, na kterou budete pyšná? Vyzkoušejte tento domácí zábal, který dokáže pokožku vypnout, vyživit a podpořit její zdravý a mladistvý vzhled.

Rozmarýnový zábal

Jak postupovat? Dvě polévkové lžíce rozmarýnu zalijte sklenicí vroucí vody a nechte 10 minut stát. V misce si mezitím rozšlehejte žloutek a poté přidejte nálev a lžíci medu. Ponořte dva velké kusy gázy do připravené tekutiny. Jednu si omotejte kolem krku, druhou si dejte do výstřihu.

Asi po pěti minutách znovu navlhčete a opět přitlačte na výše zmíněná místa. Přibližně po dalších pěti minutách gázu sundejte a pokožku opláchněte teplou vodou. Rozmarýnový obklad zpevňuje pokožku krku a dekoltu a vrací jí pevnost, kterou může s věkem ztrácet.

Čtěte také:  Zlatá dodá interiéru nádech luxusu a noblesy. Vkusné doplňky domov zcela promění

Spánek na zádech

Pevnou pokožku v dekoltu vám pomůže zajistit také spaní na zádech. Při pravidelném spánku na boku, nebo dokonce na břiše hrozí vznik zbytečných rýh a vrásek. To platí zejména tehdy, pokud máte větší prsa. Pokud chcete své pokožce dopřát skutečně to nejlepší, pak spěte s cestovním polštářkem, který krk dobře zafixuje, a zabrání tak vzniku nechtěných vrásek a rýh na kůži. Dále se vyplatí zvolit nižší polštář, aby se vám hlava neskutálela bokem nebo dolů.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na parfémy

Parfémy by se neměly nanášet na krk ani do dekoltu. Obsahují totiž alkohol, který pokožku namáhá a vysušuje. Navíc může obsahovat látky, které zvyšují citlivost pokožky na sluneční záření. Následkem toho se mohou snadněji objevovat pigmentové skvrny. Proto si parfém raději v malém množství naneste za ušní boltce nebo na vnitřní stranu zápěstí, kde tyto potíže nehrozí, ale vůně se díky pulsním bodům rozvine stejně dobře.

Čtěte také:  Nejlepší antidepresiva můžete najít v kuchyni. Lepší než chemie od psychiatrů je správné jídlo

Zbavte se kouření

Podobně jako sluneční záření i kouření způsobuje předčasné stárnutí kůže. Chemické látky, které se nachází v cigaretového dýmu, poškozují elastická vlákna v pokožce, ale také zhoršují výživu pleti a poškozují její přirozenou obranyschopnost.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/decolletage